Aktualny program naszego Ośrodka Promocji Kultury “Gaude Mater” od 5 do 14 września


6 Wt godz. 15:00 Spotkanie Częstochowskiego Klubu Kolekcjonerów

6 Wt godz. 15:00 Spotkanie Częstochowskiego Klubu Kolekcjonerów
godz. 18:00 Toastmasters – Klub publicznego przemawiania i przywództwa (sala konferencyjna); wstęp wolny

7 Śr godz. 16:00 Spotkanie Klubu Literackiego „Złota Jesień”
godz. 19:00 Z cyklu „Obrazki z podróży” – slideshow Zbigniewa Fedyczka
Autor jest podróżnikiem, działa w Stowarzyszeniu Senior Tour. Zdjęcia są efektem podróży po ciekawych, europejskich szlakach.
8 Cz
godz. 17:00 Spotkanie Towarzystwa Galeria Literacka
godz. 18:00 Wernisaż wystawy malarstwa Heleny Drzazgi, Galeria Słoneczna
Z wykształcenia jest pedagogiem, jednak zawsze pociągało ją malarstwo. Autorka ma dom pełen obrazów, których jednak dotąd nikt nie widział – poza gronem przyjaciół i bliskich. Swoje prace zaprezentowała publicznie w ubiegłym roku w Galerii OPK i Gazety Wyborczej „Wejściówka”. W 2013 r. ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem u prof. Teresy Rzepeckiej-Kotkowskiej. Zastanawia się nad podjęciem kolejnych studiów w częstochowskim Instytucie Sztuki Pięknych Akademii im. Jana Długosza. Artystka przyznaje, że lubi się uczyć, poznawać nowe rzeczy, wchodzić w nowe środowiska. Nie ukrywa przy tym, że ma swoje lata i te wszystkie studia są po to, żeby przybliżyć się do spełnienia życiowego marzenia – wypowiedzenia się poprzez obraz.

9 Pt godz. 19:00
ART.eria Szósty Strzał – “Obcy na Jasnej Górze” projekt zrealizowany w 2015 r., w ramach Festiwalu ART.eria Piąty Strzał. Film – stanowi pewnego rodzaju socjologiczne „lustro”, w którym odbijają się podświadome lęki, stereotypy i uprzedzenia. Realizacja: Katarzyna Górna, Piotr Bujak, czas trwania około 20 minut.
10 Sb godz. 17:00 z cyklu „Celuloidowa historia Częstochowy” pokaz archiwalnych filmów z kolekcji Krzysztofa Kasprzaka na aparaturze Krzysztofa Wieczorka: Służba Polsce w Częstochowie oraz nowe materiały z lat 50. i 60.

11 Nd
12 Pn
13 Wt godz. 15:00 Spotkanie Częstochowskiego Klubu Kolekcjonerów
godz. 18:00 Toastmasters – Klub publicznego przemawiania i przywództwa (sala konferencyjna); wstęp wolny
godz. 17.00 Mirosław Desperak i jego muzyka country, Last man standing – Jerry Lee Lewis i jego goście

godz. 19:00 Z cyklu „Obrazki z podróży” Wernisaż wystawy fotografii Romana Halaieva, Cafe Skrzynka

14 Śr godz. 16:00 Spotkanie Klubu Literackiego „Złota Jesień”

godz. 18.00 Promocja albumu Karoliny Ściegienny „Verbis volant Ars manent” z udziałem bohaterki książki. Wydawca Stowarzyszenie Przyjaciół Gaude Mater oraz Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

Karolina Ściegienny (ur. 1923 r.) pracuje twórczo od 55 lat, specjalizując się głównie w rzeźbie. Skończyła Wydział Rzeźby u prof. Xawerego Dunikowskiego i prof. Stanisława Horno-Popławskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zrobiła specjalizację pedagogiczną, obejmującą wszystkie kierunki plastyczne, u prof. Zygmunta Króla. Jako pedagog-plastyk pracowała na WSP i w LO im. Traugutta w Częstochowie, była też wizytatorem metodykiem nauczania plastyki. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia rzeźbę, malarstwo, medalierstwo, projektuje witraże (zrealizowane m.in. w częstochowskim Pałacu Ślubów). Wspólnie z mężem Włodzimierzem Ściegiennym opracowała wiele wnętrz kościelnych. Miała wystawy w kraju i za granicą.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *