Złoty medal dla częstochowskiej policjantki


Sierżant sztabowy Agnieszka Czyżewska, która pełni służbę w Komisariacie IV Policji w Częstochowie w wydziale kryminalnym, zdobyła złoty medal w zawodach crossowych w Młynach, 26 czerwca 2021 roku. Bez trudu przebiegła 10,8 km, w pięknym stylu pokonując rywalki.

Sierżant sztabowy Agnieszka Czyżewska jest mamą trójki dzieci i wielką pasjonatką biegów na długie dystanse. Jak podkreśla, taki wysiłek to sposób na pokonywanie swoich słabości, wzmacnianie nie tylko swojego ciała, ale przede wszystkim wewnętrznej siły.
W ubiegłą sobotę wystartowała w zawodach organizowanych w Młynach – był to 1 Cross Świętojański na terenie gminy Rudniki Wieluńskie. Bieg miał charakter przełajowy, a jego prawie 11-kilometrowa trasa była bardzo urozmaicona z licznymi podbiegami. Policjantka pokonała swoje rywalki i jako pierwsza wbiegła na metę. Już następnego dnia w Lisowicach pod Lublińcem wzięła udział w Biegu Śląskich Dinozaurów na 10 kilometrów. I znowu duży sukces – 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Bieganie na dystansie 10 kilometrów to dla pani Agnieszki sposób na utrzymanie formy. 12 czerwca aż trzy razy pokonała jedną z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce. W Ultramaratonie 4xBabia Góra (75 km) przebiegła 65,5 kilometra. Tuż przed zdobyciem szczytu po raz czwarty, Agnieszka musiała zejść z trasy z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne. Po prawie 16 godzinach górskich zmagań wróciła do domu szczęśliwa, bo jako jedna z nielicznych kobiet była tak blisko celu.

UG

fot. KMP Częstochowa

za MKP Częstochowa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *