Kilkadziesiąt skrzypiec i ponad 150 dziecięcych głosów – Mała Armia Janosika w Starej Brzeźnicy


Kilkadziesiąt skrzypiec i ponad 150 dziecięcych głosów.

Już 20 maja zapraszamy na Błonie Kościoła Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starej Brzeźnicy.

Gdzie o 19.00 odbędzie się Koncert Małej Armii Janosika z okazji 103 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II.

Zespół zaprezentuję między innymi takie utwory jak: “Barka”, “Abba Ojcze” i wiele innych.

Na miejscu czekać będzie festyn rodzinny, pokaz laserów oraz obchody „święta dnia pszczół”

Podczas wydarzenia wesprzyj również chorą Amelkę.

20 maja, Błonie Kościoła Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starej Brzeźnicy.

ul. Częstochowska 61, Stara Brzeźnica

Zapraszamy!

 

Zapraszamy na Koncert Małej Armii Janosika – 20 maja 2023 r. godz. 19.00 – Stara Brzeźnica

Bardzo prosimy o promocję w Państwa mediach celem rozpowszechnienia w jak najszerszym stopniu. To dla nas zaszczyt, że patronat honorowy wraz z błogosławieństwem udzielił Metropolita Częstochowski Wacław Depo.

W dniu 20 maja 2023 roku, w miejscowości Stara Brzeźnica, odbędzie się wydarzenie kulturalne o nazwie “Mała Ojczyzna dla Wielkich Polaków”, podczas którego z okazji 103. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, odbędzie się koncert największej kapeli z Podhala “Mała Armia Janosika”.
Imprezami towarzyszącymi będą obchody Światowego Dnia Pszczół oraz festyn rekreacyjno-historyczny. Projekt o zasięgu ogólnopolskim ma charakter edukacyjno-artystyczny, a przede także patriotyczny.
Celem powyższego jest podtrzymanie i upowszechnianie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej w duchu spuścizny nauk Św. Jana Pawła II. Niniejsze wydarzenie skierowane jest do obecnego pokolenia dzieci i młodzieży, osób dorosłych oraz osób z niepełnosprawnościami, które angażując się w projekt poznają dzieje naszego kraju zdobywając informacje o godnych do naśladowania wzorcach. Znamienne słowa Papieża Polaka z Jego 27-letniego pontyfikatu oraz utwory takie jak “Barka”, “Abba Ojcze” czy “Czarna Madonna” i wiele innych, które przygotował Damian Pałasz – założyciel i dyrygent zespołu “Mała Armia Janosika” będą najmilszym wspomnieniem i z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci. Ponadto imprezie towarzyszyć będą warsztaty pszczelarskie, degustacja miodu, wystawy i konkursy. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Centrum im. Jana Długosza. Zapraszam serdecznie, Agnieszka Morga – prezes Stowarzyszenia Centrum im. Jana Długosza.

Stowarzyszenie Jana Długosza z Nowej Brzeźnicy serdecznie zaprasza na koncert zespołu „Małej Armii Janosika” który odbędzie się 20 maja br. w Starej Brzeźnicy (koło Pajęczna) na placu przy Kościele pw. Św. Stanisława BM., ul. Częstochowska 61, Stara Brzeźnica

Jest to wyjątkowy koncert, jednego z najbardziej niezwykłych zespołów góralskich w Polsce.  Mała Armia Janosika to największa góralska kapela, zainspirowana kulturą góralską . Zespół w pełnym składzie liczy 180 członków (w wieku od 3 do 70 lat). Na swoim koncie ma kilkadziesiąt koncertów o charakterze ludowym, świątecznym, papieskim oraz patriotycznym. Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 roku utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach podhalańskich. Mała Armia Janosika zrzesza dzieci i młodzież z Raby Wyżnej i okolic, których łączy zamiłowanie do muzyki regionalnej, kultury i tradycji regionu Podhala.

Celem tego wyjątkowego koncertu jest upamiętnienie 103 rocznicy urodzin Papieża Polaka. Urodzinowy koncert będzie nawiązywał do osoby Świętego Jana Pawła II, zespół zaprezentuje bogaty repertuar utworów religijnych, pieśni papieskich, utworów patriotycznych i typowo góralskich.

Dodatkowo, od godz. 16:00 zapraszamy na imprezy towarzyszące obchody ŚWIATOWEGO DNIA PSZCZÓŁ, festyn rodzinny i pokaz laserów.

Serdecznie zapraszamy rodziny, dzieci, młodzież, wszystkie osoby, którym postać Świętego Polaka Papieża jest bliska sercu. Wstęp na to niezwykłe wydarzenie jest wolny.

Centralnym wydarzeniem będzie o godz. 19.00 Koncert Małej Armii Janosika z okazji 103 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Miejsce wydarzenia: Błonie Kościoła Św. Stanisława BM w Starej Brzeźnicy,

Plan wydarzenia:

18:30 – Nagrodzenie przez Łódzkiego Kuratora Oświaty  Finalistów Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego o Świętym Janie Pawle II

19:00 – Przywitanie zgromadzonych gości,

– Majowe po góralsku,

– Koncert Małej Armii Janosika,

– Animacja Pontyfikatu Jana Pawła II ,

– Apel Jasnogórski,

– Rozpalenie Watry i śpiewy,

– Zakończenie wydarzenia.

Serdecznie Państwa zapraszamy do uczestniczenia w uroczystościach, które będą podziękowaniem za Pontyfikat Jana Pawła II w 103. rocznicę Jego Urodzin. Przybądźcie Wszyscy aby czcić naszego ukochanego Papieża, Świętego Jana Pawła II. Podejmiemy godnie i ze staropolską życzliwością.
Zaplanowano działania ukierunkowane na zgłębienie postaci Świętego Jana Pawła II jako wielkiego Polaka, charyzmatycznego przywódcy, budowniczego cywilizacji miłości i pokoju.  W imprezach towarzyszących od godziny 16.00 wzdłuż ulicy Długosza będą wystawy maszyn rolniczych, jarmarki regionalne, animacje plastyczno-kulturalne dla dzieci.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *