ZAPROSZENIE DO PROJEKTU „MACIERZYŃSTWO CIĘ NIE WYKLUCZA”


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie wspólnie z Fundacją Mozaika zapraszają wszystkie matki, które po przerwie związanej z urlopem macierzyńskim chciałyby wejść lub wrócić na rynek pracy.

Projekt potrwa do 30 czerwca 2015 roku.

Głównym celem projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, jest aktywizacja zawodowa i społeczna matek, które po przerwie związanej z urlopem macierzyńskim i okresem poświęconym na wychowanie dziecka (w tym dziecka z niepełnosprawnością), chciałyby wejść lub wrócić na rynek pracy.

Adresatkami projektu i planowanych działań jest 30 niepracujących kobiet, w szczególności w wieku od 18 do 34 lat i po 45 roku życia, które bez względu na poziom wykształcenia mają utrudnione szanse na powrót na rynek pracy.

Organizatorzy w ramach projektu zapewnią uczestniczkom udział w kursach, szkoleniach oraz stażach, co przyczyni się do podniesienia kwalifikacji i kompetencji zawodowych i finalnie pomoże znaleźć zatrudnienie. Ponadto w czasie, kiedy kobiety będą inwestowały we własny rozwój zawodowy, uczestniczyły w kursach i szkoleniach zawodowych, ich dzieciom zostanie zapewniona bezpłatna opieka – będą one spędzać czas w sposób konstruktywny na zajęciach ogólnorozwojowych, prowadzonych przez kompetentną i doświadczoną kadrę specjalistów.

Wszelkich informacji udziela koordynatorka projektu Monika Pohorecka pod numerem telefonu 34 371 02 82.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *