Twierdza na Limanowskiego nadal niezdobyta

Mistrz Polski – Raków Częstochowa zremisował w sobotę, 13.kwietnia br. przed własną publicznością z Legią Warszawa (1:1) w najciekawszym spotkaniu 28.serii gier o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gola dla gospodarzy w tym meczu zdobył w 82.minucie, Ante Crnac. Natomiast trafienie dla gości było autorstwa Tomáša Pekharta w 17.minucie.

Pierwsi gola w hicie 28.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy zdobyli goście. W 17.minucie meczu, kiedy to z najbliższej odległości piłkę głową do bramki debiutującego w pierwszym zespole “Czerwono – niebieskich:”, Muhameda Šahinovicia skierował 26-krotny Reprezentant Czech, Tomáš Pekhart.

Gospodarze po stracie gola chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka nawet udała im się w 30.minucie, kiedy to John Yeboah Zamora trafił co prawda do siatki ale po analizie VaR – arbiter główny Pan Piotr Lasyk z Bytomia stwierdził, że pomocnik Rakowa znajdował się na “offsajdzie”. Pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem drużyny pod wodzą Portugalczyka, Gonçalo Feio. Szkoleniowiec ten w klubie z Limanowskiego 83 pracował w latach 2020-2022 jako asystent Marka Papszuna. Natomiast…drugim asystentem…był obecny trener “Czerwono – niebieskich”, Dawid Szwarga!

Znacznie więcej na boisku działo się w drugich czterdziestu pięciu minutach. W 53.minucie meczu na boisku doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym Rakowa. Rafał Augustyniak zrobił wślizg, aby zabrać piłkę Koczerhinowi. Trafił w nogi pomocnika, który upadł na murawę. Sędzia poszedł do monitora VAR i zamiast podyktować “jedenastkę” dla gospodarzy to zdecydował o wznowieniu gry od bramki Dominika Hładuna!

Gospodarze gola wyrównującego zdobyli dopiero na osiem minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Idealne dośrodkowanie piłki Frana Tudora do Ante Crnaca i Młodzieżowy Reprezentant Chorwacji do lat 21 strzałem głową pokonał wychowanka Zagłębia Lubin.

Do samego końca spotkania więcej goli już nie padło i tym samym Raków Częstochowa zremisował przed własną publicznością z Legią Warszawa, 1:1 w spotkaniu 28.Kolejki o Mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy.  W drużynie gości do 76.minuty na boisku przebywał były zawodnik częstochowskiego Rakowa Patryk Kun. Natomiast całe spotkanie z wysokości Trybuny ViP w towarzystwie właściciela Rakowa Częstochowa, Michała Świerczewskiego oglądał były Trener “Czerwono – niebieskich” – Marek Papszun. Częstochowianie po tym meczu mają na swoim koncie 46.punktów.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa Częstochowa rozegra w piątek, 19.kwietnia br. O godzinie 20:30 częstochowianie będą podejmowali Górnika Zabrze. W zabrzańskim zespole występuje wypożyczony do końca obecnego sezonu z Rakowa Częstochowa – Szymon Czyż oraz były zawodnik “Czerwono – niebieskich”, Sebastian Musiolik. Spotkanie “na żywo” od godziny 20:00 w ramach “Super piątku” pokaże Canal + Sport Premium oraz Canal + Sport 3. Mecz będzie również dostępny w internetowej usłudze Canal + Online.

13.04.2024, g.20:00 : Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – KP Legia Warszawa 1:1, (0:1),

0:1: Pekhart 17′

1:1: Crnac 82′

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Drachal 33′ (faul), Tudor 48′ (faul) – Kapustka 45+1′ (faul), Kapuadi 90+2′ (faul). Widzów: 5500 (komplet).

RKS Raków Częstochowa: 31.Muhamed Šahinović – 25.Bogdan Racovitan, 24.Zoran Arsenić (kpt) (27′ 88.Matej Rodin), 4.Strátos Svárnas, 7.Fran Tudor, 66.Giánnis Papanikoláou (78′ 8.Ben Lederman), 30.Władysław Koczerchin (84′ 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren), 11.John Yeboah Zamora, 21.Dawid Drachal (46′ 27.Bartosz Nowak), 20.Jean Carlos Silva Rocha, 19.Ante Crnac.

Rezerwowi: 89.Kacper Bieszczad – 15.Adnan Kovačević, 17.Jakub Myszor, 23.Péter Baráth, 26.Erick Ouma Otieno.

Trener: Dawid Szwarga.

KP Legia Warszawa: 30.Dominik Hładun – 12.Radovan Pankov (76′ 55.Artur Jędrzejczyk), 8.Rafał Augustyniak, 3.Steve Kapuadi, 13.Paweł Wszołek, 22.Juergen Farid Elitim Sepúlveda, 67.Bartosz Kapustka (59′ 21.Jurgen Çelhaka), 33.Patryk Kun (76′ 17.Gil Bastião Dias), 27.Josué Filipe Soares Pesqueira (kpt), 7.Tomáš Pekhart (59′ 39.Maciej Rosołek), 28.Marc Gual Huguet.

Rezerwowi: 1.Kacper Tobiasz – 11.Qëndrim Zyba, 24.Jan Ziółkowski, 25.Ryōya Morishita, 26.Filip Rejczyk.

Trener: Gonçalo Feio.