Transmisje Mszy Świętej z Jasnej Góry


Ojcowie Paulini i Arcybiskup Wacław Depo zapraszają do wspólnej, narodowej modlitwy.

 
 
Od 13 marca w Kaplicy Matki Bożej o godz. 20.00 odprawiana jest specjalna Msza św. o zaprzestanie epidemii koronawirusa. Transmitowana jest na przez YouTube na kanale Jasnej Góry, a od poniedziałku do piątku przewidziano transmisję w telewizji w programie TVP3. Eucharystię transmituje także Radio Jasna Góra, które ma specjalną aplikację.
 
„Przez wstawiennictwo Królowej Polski błagajmy Boga o zmiłowanie nad nami – wzywa przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra – Zachęcamy wszystkich wierzących do wspólnej modlitwy, do łączności duchowej przez media, do łączenia się z Jasną Górą, do duchowej obecności przed obliczem Matki Bożej”.

W niedzielę, 15 marca:

– przez cały dzień przewidziano specjalne transmisje z Jasnej Góry na kilka kamer, na kanale YouTube Jasnej Góry.

– ponadto, o godz. 9.30, tradycyjnie Mszę św. z Kaplicy Matki Bożej transmitować będzie Telewizja Trwam.

– specjalną transmisję o godz. 11.00 z Jasnej Góry zaplanowała Telewizja Polska w programie 1. Eucharystii o ustanie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie będzie przewodniczył o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry.

*

Możliwość uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. 15 marca przez środki masowego przekazu:

godz. 7.00 – TVP 1 /z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach/
godz. 9.00 – Polskie Radio pr. 1 /z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie/
godz. 9.30 – Telewizja TRWAM /z Jasnej Góry/
godz. 11.00 – TVP 1 /z Jasnej Góry/
godz. 13.00 – TVP POLONIA /z kościoła pw. św. Joachima w Sosnowcu/

*

od poniedziałku, 16 marca do piątku, 20 marca:
godz. 20.00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagora.pl i www. episkopat.pl

od poniedziałku, 16 marca do soboty, 21 marca:
godz. 13.30 – z Jasnej Góry przez Telewizję Trwam

od poniedziałku, 16 marca do niedzieli, 22 marca:
godz. 7.00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

oprac. BPJG

*

„Codziennie Msze święte, odprawiane w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, będą transmitowane na stronach internetowych jasnagora.pl i episkopat.pl” – poinformował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu podkreślił, że dzięki transmisjom wierni z całej Polski, jak również Polacy za granicą, będą mogli włączać się duchowo w codzienną modlitwę na Jasnej Górze w intencji osób chorych, lekarzy, personelu medycznego i służb sanitarnych oraz wygaśnięcia epidemii koronawirusa, o którą zaapelowała w czwartek Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. Rytel-Andrianik przypomniał, że biskupi zachęcili osoby objęte dyspensą, które w czasie epidemii nie uczestniczą w Mszach św., do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Informacje o godzinach Mszy świętych przy Ołtarzu Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze dostępne są pod adresem www.jasnagora.com/plandnia

W najbliższe niedziele jasnogórskie sanktuarium udostępni mediom transmisje Mszy świętych, które będą realizowane na kilka kamer.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *