Spod siatki / Eco-Team AZS ponownie zwycięski. Kolejny słaby mecz Norwida


W minionym tygodniu przeżywaliśmy mniej emocji siatkarskich niż zazwyczaj. Głównie za sprawą faktu, że zostały odwołane  mecze z udziałem KS Sorella Częstochowianki oraz AZS-u Częstochowa. Na ligowych parkietach zaprezentowali się za to zawodnicy Exact Systems Norwida i Eco-Team AZS Stoelzle.

Zespół „Granatowo-błękitnych” swój mecz rozgrywali już w czwartek (20 stycznia), czym czy zainaugurowali 19. kolejkę Tauron 1. Ligi. Podejmowali we własnej hali przy ul. Jasnogórskiej 8 MKS Będzin. Niestety częstochowianie nie zdołali urwać rywalom choćby jednego seta. W pierwszej partii od samego początku do końca przewaga była po stronie gości, którzy wygrali tę część gry 25:20. W początkowej fazie następnej odsłony gospodarzom nawet udało się wyjść na prowadzenie (6:5). Będzinianie jednak natychmiastowo doprowadzili do wyrównania. Następnie objęli prowadzenie, które z każdym momentem rosło. W dużej mierze przyczyniały się do tego błędy częstochowian, popełniali ich coraz więcej. Koniec końców MKS pozwolił Norwidowi na wywalczenie 17 punktów w drugim secie. Trzecia partia miała dość mocno zacięty przebieg. Miejscowi starali się dotrzymywać kroku przeciwnikom. W końcówce wybronili nawet dwie piłki meczowe, tym samym doprowadzając do gry na przewagi. Lecz podopiecznym Piotra Gruszki nie udało się już złamać bojowego ducha ekipy będzińskiej, której ulegli w ostatnim secie potyczki 25:27. Aktualnie Exact Systems Norwid Częstochowa znajduje się na dwunastej pozycji w tabeli zaplecza Plus Ligi.

Exact Systems Norwid CzęstochowaMKS Będzin 0:3 (20:25, 17:25, 25:27)

Swoją dobrą passę kontynuuje drużyna Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. W sobotę (22 stycznia) „biało-zieloni” rywalizowali w Skalmierzycach z tamtejszym Legionem. Na tydzień przed meczem trener Wojciech Pudo w rozmowie z Gazetą Częstochowską zaznaczał, że wprawdzie celem będzie oczywiście wywiezienie z województwa wielkopolskiego trzech dużych punktów, ale w żaden sposób nie lekceważył przeciwnika. – Na pewno będziemy walczyć o zwycięstwo. Jednak zdajemy sobie sprawę, że zespół ze Skalmierzyc jest bardziej doświadczony od naszego. Ich sytuacja w tabeli tego nie odzwierciedla. Ten zespół stać na wyższe miejsce. Ciężko powiedzieć, jak tam będziemy grać. Tamtejsza hala jest na pewno atutem graczy Legionu. Chcemy natomiast jechać z nastawieniem zdobycia trzech meczowych punktów i tym samym utrzymać się w czołówce tabeli. Tak czy inaczej boisko zweryfikuje wynik – mówił szkoleniowiec Eco-Team AZS. Zakładany plan został zrealizowany w 100 %. Nie dość, że „Akademicy” zdobyli komplet meczowych punktów, to jeszcze pokonali ekipę Legionu bez straty seta. W tej potyczce częstochowianie z najlepszej strony pokazali się w pierwszym secie, którego wyraźnie wygrali 25:16. W partiach numer dwa i trzy padł identyczny rezultat, 25:20 na korzyść gości. Dzięki temu zwycięstwu Eco-Team AZS Stoezle awansował na trzecią lokatę w tabeli 3. grupy 2. Ligi.

Legion SkalmierzyceEco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (16:25, 20:25, 20:25)

NG

Foto.: Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *