Z Chojniczanką Chojnice o awans do Finału baraży o Fortuna 1.Ligę


Takich emocji piłkarze i kibice Skry Częstochowa w blisko 95-letniej historii klubu jeszcze nie przeżywali. Już w najbliższy wtorek, 15.czerwca br. drużyna pod wodzą utalentowanego trenera, Konrada Geregi stanie przed olbrzymią szansą awansu do Finału Baraży o awans na boiska Fortuna 1.Ligi. Rywal częstochowian wcale nie byle jaki, bo MKS Chojniczanka Chojnice. Początek spotkania w samo południe, o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Chojnicach przy ulicy Mickiewicza 12. Mecz ” na żywo” pokaże ogólnodostępna stacja TVP Sport! Będzie go można również oglądać za pomocą strony internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej!

Piłkarze częstochowskiej Skry jeszcze tak do końca nie ochłonęli po po sobotnim, ligowym spotkaniu z Garbarnią Kraków, który zakończył się remisem (4:4). Wynik ten sprawił, że to właśnie zespół Loretańskiej “rzutem na taśmę” zajął na zakończenie sezonu zasadniczego szóstą lokatę, która pozwoliła piłkarzom Skry wystąpić w pierwszym spotkaniu półfinałowym baraży o awans do Fortuna 1.Ligi. W drugim meczu, Wigry Suwałki zmierzą się z KKS-em 1925 Kalisz.

Zwycięzcy zmierzą się w wielkim Finale, który zostanie rozegrany w sobotę, 19.czerwca br. o godzinie 11:40 na stadionie najwyżej sklasyfikowanej drużyny po zakończeniu sezonu zasadniczego.  To spotkanie na “żywo” również pokaże stacja TVP Sport! 

Drużyna Skry Częstochowa w tym sezonie dwukrotnie zmierzyła się z Chojniczanką Chojnice o ligowe punkty i…dwukrotnie ograli piłkarzy z Chojnic. Najpierw w 6.Kolejce w Częstochowie, 1:0 a następnie w 25.serii gier  w Chojnicach, 3:1. Czy będzie trzecie zwycięstwo?

Większa presja z pewnością ciążyć będzie na gospodarzach, którzy już przed sezonem nie ukrywali, że po spadku z pierwszej ligi interesuje ich szybki powrót na zaplecze PKO Bank Polski Ekstraklasy. Bezpośredni awans „Chluba Grodu Tura” przegrała z Górnikiem Polkowice oraz GKS-em Katowice.

Należy się jednak spodziewać, że to właśnie podopieczni Tomasza Kafarskiego rzucą wszystkie siły na to, aby wyjść z tej konfrontacji zwycięsko. Jednak Skra Częstochowa patrząc na to, jak zaprezentowała się w ostatnim ligowym spotkaniu z Garbarnią – może sprawić niespodziankę.

Początek spotkania punktualnie o godzinie 12.00. W drugim półfinale Wigry Suwałki podejmować będą KKS 1925 Kalisz. Pierwszy gwizdek w tamtym spotkaniu wyznaczono z kolei na godzinę 14.30. Oba spotkania będzie można na żywo oglądać w TVP Sport. Wielki finał zaplanowano na sobotę (19.06, godz. 11.45). 

Kadra MKS Chojniczanki Chojnice na rundę wiosenną sezonu 2020.2021:

Bramkarze: Paweł Sokół, Jakub Banach, Szymon Lewandowski, Kacper Gibas.

Obrońcy: Marcin Grolik, Michał Grobelny, Marcin Kurs, Kacper Kasperowicz, Mateusz Bartosiak, Oskar Nowak, Peter Kleścik (Słowacja), Martin Klabnik (Słowacja), Michał Sacharuk, Jan Mudra (Czechy).

Pomocnicy: Paweł Czajkowski, Robert Ziętarski, Maciej Kona, Artur Golański, Adrian Rakowski, Tomasz Mikołajczak (kpt), Kamil Orlik, Serhiy Napolov (Ukraina), Szymon Emche, Mateusz Klichowicz, Adam Ryczkowski.

Napastnicy: Artur Pląskowski, Olaf Nowak, Szymon Skrzypczak.

Sztab szkoleniowy:

Trener: Tomasz Kafarski

II Trener: Robert Picuła

Asystent trenera: Dominik Milewski

Trener bramkarzy: Paweł Skiba

Trener odnowy biologicznej: Jakub Bahyrycz

Kierownik drużyny: Leszek Szank

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: MKS Chojniczanka Chojnice

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *