Ajaks bryluje w turniejach

Jak poinformował naszą redakcję kierownik klubu Ajaks Aleksander Brdąkała, częstochowski zespół uczestniczył w ostatnim czasie w dwóch turniejach na Śląsku.

VII Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 1995 o Puchar Prezydenta Miasta Mysłowic
W zawodach wzięło udział siedem drużyn, rywalizacja odbyła się systemem każdy z każdym. Jedyną niepokonaną ekipą okazał się Ajaks Częstochowa, prowadzony przez trenera Dawida Krzętowskiego. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Arkadiusz Porochnicki, który został wybrany najlepszym piłkarzem turnieju.
Ajaks – MK Katowice 2:4
Skład Ajaksu: Igor Woźniak (bramkarz), Kamil Czajka, Aleksander Kopeć, Arkadiusz Porochnicki, Patryk Chajduś, Maciej Dobosz, Wojciech Pala, Bartłomiej Rorat, Robert Jędrzejczyk.

Halowy Turniej Piłki Nożnej Rocznika 1999 o Puchar Prezesa MKS-u Zaborze Zabrze
Na zawody przyjechało siedem drużyn, które podzielono na dwie grupy. Nasz zespół zwyciężył kolejno: Józefkę Chorzów 1:0, Delfinka Bytom 4:2, MKS Zaborze II 2:0. W półfinale wygrał z Rozwojem Katowice 1:0, a w finale nie sprostał niestety pierwszemu zespołowi z Zaborza, uległ 4:1. Tym samym zajął drugie miejsce.
Ajaks wystąpił w składzie: Radosław Baran (uznany za najlepszego bramkarza),
Łukasz Bartosik, Mateusz Mielczarek, Norbert Kasperkiewicz, Łukasz Gałuszka, Marcin Łygaś, Jakub Ciuk, Albert Opala, Maciej Lis. Opiekunem drużyny był Aleksander Brdąkała.