Raków II Częstochowa rozpoczyna piłkarską wiosnę!


Wyjazdowym spotkaniem z MKS-em Kluczbork już w najbliższą sobotę, 4.marca br. drużyna drugiego zespołu Rakowa Częstochowa zainauguruje rundę wiosenną sezonu 2022/2023 w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy trzeciej. Początek meczu 18.serii gier o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Kluczborku przy ulicy Sportowej 7.

Zespół prowadzony przez Tomasza Kuźmę jest samodzielnym liderem na półmetku rozgrywek w trzeciej lidze, grupie trzeciej. Częstochowianie jako…jedyny zespół na szczeblu centralnym w naszym kraju nie przegrał jeszcze ani jednego, ligowego spotkania!

W trakcie siedemnastu dotychczas rozegranych kolejek gracze rezerw Rakowa zanotowali dwanaście zwycięstw i pięć remisów.  Drugi zespół Rakowa Częstochowa na swoim koncie zgromadził 41.punktów i o cztery “oczka” wyprzedza wicelidera, BS Polonię Bytom. I to właśnie bytomianie wydają się być najgroźniejszym rywalem “dwójki” w walce o awans do drugiej ligi.

Najbliższy rywal ekipy Tomasza Kuźmy, to zespół MKS-u Kluczbork. Drużyna z województwa opolskiego na swoim koncie jak na razie zgromadziła 22.punkty i plasuje się w tabeli na ósmym miejscu. Zespół prowadzony przez Tomasza Chatkiewicza grając przed własną publicznością uzbierał zaledwie…pięć punktów! Na ten dorobek złożyło się tylko jedno zwycięstwo, dwa remisy i aż pięć porażek! Co ciekawe w zespole z Kluczborka występuje trzech byłych piłkarzy Rakowa Częstochowa : bramkarz Dawid Sztekler, pomocnik, Krzysztof Napora i napastnik, Alan Jaworski.

Arbitrem głównym spotkania MKS-u Kluczbork z Rakowem II Częstochowa będzie Maciej Dudek z Dziećmiarowic.

Kadra MKS-u Kluczbork na rundę wiosenną sezonu 2022/2023:

Bramkarze: Tomasz Domagała, Jan Szpaderski, Dawid Sztekler.

Obrońcy: Adrian Błaszkiewicz, Radosław Krzyśków, Wojciech Mucha, Nataniel Szota, Jakub Wietecki, Kacper Paszkowski.

Pomocnicy: Dawid Begar, Daniel Błędowski, Mateusz Chmielowiec, Kacper Jóźwicki, Dominik Lewandowski, Tomasz Mirowski, Patryk Moś, Wiktor Nahrebecki, Krzysztof Napora, Kamil Nykiel, Michał Płonka, Marcin Przybylski, Szymon Witek, Bartosz Włodarczyk, Marko Zawada (Polska/Niemcy), Robert Ziółkowski.

Napastnicy: Alan Jaworski, Radosław Mikulski.

Przybyli:

Kacper Paszkowski – BTP Stal Brzeg

Kamil Lewandowski – GKS II Tychy

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Tomasz Chatkiewicz

II Trener: Michał Honc

Trener bramkarzy: Krzysztof Stodoła

Fizjoterapeuci: Szymon Kawka, Dariusz Baran, Natalia Dzięgielewska

Kierownik drużyny: Piotr Dachowski

Lekarz klubowy: Witold Sobótka

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński/ MKS Kluczbork 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *