Punkt z beniaminkiem

Bezbramkowym rezultatem zakończyło się niedzielne (13.sierpnia br.) spotkanie drugiej serii gier o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej w którym rezerwy Mistrza Polski, Rakowa Częstochowa podejmowały KS Karkonosze Jelenia Góra.

Początek rozgrywanej w niedzielne, samo południe i przy upale – potyczki należał do drużyny prowadzonej przez Michała Pulkowskiego. Gospodarze najpierw w 6.minucie stworzyli sobie pierwszą groźną sytuację, kiedy płaski strzał Nikodema Kitowskiego obronił Mateusz Malec.

Natomiast 60.sekund później w doskonałej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Tomasz Walczak, jednak po uderzeniu wychowanka Legii Warszawapiłka nie trafiła w światło bramki.

Na 10.minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania jeszcze jedną akcję przeprowadzili gospodarze, jednak kąśliwe uderzenie Dawida Drachala sparował golkiper gości. W drugiej minucie doliczonego czasu gry swoją jedną z niewielu okazji mieli jeleniogórzanie. Strzał Mateusza Baszaka skutecznie wybronił Kacper Bieszczad i obydwa zespoły schodziły do szatni przy wyniku 0:0.

W drugiej odsłonie na boisku lepiej prezentowali się goście, którzy w 85.minucie mieli “piłkę meczową”. Mający przed sobą tylko Kacpra Bieszczada, Mateusz Baszak oddał strzał w długi róg bramki, jednak piłka minimalnie niecelnie przeleciała obok lewego słupka bramki gospodarzy.

Mimo, że do regulaminowego czasu gry drugiej połowy meczuarbiter główny Pan Szymon Mendla z Jaryszowa doliczył jeszcze cztery minuty to żadnej ze stron nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Tym samym Raków II Częstochowa bezbramkowo zremisował z Karkonoszami Jelenia Góra w spotkaniu drugiej kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej.

Częstochowianie po dwóch seriach gier mają na swoim koncie cztery “oczka”. Były piłkarz Rakowa Częstochowa a obecnie zawodnik Karkonoszy Jelenia Góra, Dominik Bronisławski znalazł się poza kadrą meczową na to spotkanie.

Całe spotkanie z wysokości trybun oglądał były, 44-krotny Reprezentant Polski, Sławomir Peszko. Na meczu byli obecni również: Prezes Rady Nadzorczej Rakowa Częstochowa S.A., Wojciech Cygan, Trener Rakowa Częstochowa, Dawid Szwarga oraz Dyrektor sportowy – Robert Graf.

W zespole gospodarzy w wyjściowym składzie znalazło się trio z szerokiej kadry pierwszej drużyny Rakowa Częstochowa: bramkarz – Kacper Bieszczad, pomocnik – Dawid Drachal oraz napastnik, Tomasz Walczak.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa II Częstochowa rozegra w sobotę, 19.sierpnia br. O godzinie 17:00 zmierzą się na wyjeździe z BTS Rekordem Bielsko-Biała. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Centrum Sportu Rekord przy ulicy Startowej 13.

Mecz “na żywo” pokaże oficjalna telewizja klubowa RekordTV na YouTube.  Stadion w Bielsku – Białej posiada 600.miejsc w tym 250.miejsc jest zadaszone.

13.08.2023, g.12:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”):

RKS Raków II Częstochowa – KS Karkonosze Jelenia Góra 0:0.

Sędziował: Szymon Mendla (Jaryszów). Żółte kartki: Kitowski 20′ (faul), Courtney – Perkins 66′ (faul), Zielski 81′ (nie sportowe zachowanie), Żołądź 86′ (faul) – Maciejewski 68′ (faul), Kocot 90′ (nie sportowe zachowanie). W 79.minucie żółtą kartką został napomniany trener bramkarzy Rakowa II Częstochowa, Jacek Gorczyca.W 82.minucie żółtą kartką został napomniany II Trener Karkonoszy Jelenia Góra, Mateusz Kraiński. Widzów: 100.

RKS Raków II Częstochowa: 89.Kacper Bieszczad – 2.Nikodem Kitowski (65′ 14.Jakub Cierpiał), 6.Wiktor Żołądź, 8.Jakub Wireński, 10.Szymon Zielonka (56′ 11.Kacper Zielski), 13.Piotr Malinowski (kpt), 17.Jourdan Courtney – Perkins, 18.Dawid Drachal (46′ 7.Tomasz Szczepaniak), 19.Tomasz Walczak (65′ 9.Mateusz Głowiński), 21.Patryk Malamis, 22.Patryk Jurczyński (75′ 16.Jerzy Napieraj).

Rezerwowi: 1.Hubert Muszyński – 4.Łukasz Józefczyk, 5.Tomasz Okulicki.

Trener: Michał Pulkowski.

KS Karkonosze Jelenia Góra: 12.Mateusz Malec – 2.Tobiasz Kuźniewski, 5.Michał Pojasek, 7.Łukasz Sierpina (67′ 17.Mateusz Jaros), 8.Mikołaj Milewski (63′ 20.Marcel Ratajski), 11.Dominik Radziemski, 13.Paweł Niemienionek, 14.Mateusz Baszak, 16.Patryk Maciejewski, 19.Kacper Chmielewski, 31.Przemysław Kocot (kpt).

Rezerwowi: 1.Wojciech Fościak – 3.Mykhajło Hetman, 4.Jakub Firmanty, 6.Igor Posacki, 15.Mateusz Kulchawy, 70.Nikodem Siuda.