Częstochowianie najlepsi

Pracownicy częstochowskiego magistratu zostali Mistrzami Polski Samorządowców w Tenisie Stołowym.

15 i16 czerwca w Szprotawie odbyły się XIV Mistrzostwa Polski Radnych i Pracowników Samorządowych w Tenisie Stołowym pod patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Wojewody Lubuskiego.

Reprezentacja Częstochowy zdobyła trzy medale, w tym dwa złote.
Wśród kobiet złoty medal zdobyła Agnieszka Pilawska-Błaut – inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Częstochowie. W finale pokonała Izabelę Marciniak z Łodzi 3:0.
W rywalizacji mężczyzn w kategorii 41-55 lat, srebrny medal wywalczył Janusz Haszcz z Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej w Częstochowie, ulegając w finale Andrzejowi Kuderskiemu z Witnicy 2:3
W ostatnim dniu zawodów rozegrano turniej otwarty w którym zatriumfował Janusz Haszcz, pokonując w finale Antoniego Biedziuka ze Szczecinka 3:0 oraz zdobywając tytuł Mistrza Polski.