BALONY W OLSZTYNIE JURAJSKIM


Na ulicy Zamkowej w Olsztynie, przed wejściem na zamek, nad głowami przechodniów zawisło kilkanaście wielobarwnych balonów. W każdym z nich podróżują miniaturowi baloniarze.

 

A to wszystko za sprawą Jarosława Koziary – artysty plastyka z Lublina. Jego instalacje artystyczne gościły już w wielu polskich i europejskich miastach, a teraz jedna z nich pojawiła się w jurajskim Olsztynie. Lalki ulokowane w koszach balonów to autorskie prace artystki Pauliny Kary.

Balonową kompozycję warto zobaczyć na własne oczy, zwłaszcza po zmroku. Wtedy kolorowe balony zostają podświetlone i stają się lampionami.

To zapowiedź Jurajskich Zawodów Balonowych, które razem z gminą Janów planujemy zorganizować w tym roku już po raz czwarty, w terminie 15-18 lipca.

Zapraszamy na spacer deptakiem przy ulicy Zamkowej. Instalację artystyczną „Balony” będzie można oglądać przez całe lato.

Jarosław Koziara – artysta plastyk z Lublina. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, uzyskał dyplom z plakatu. Stworzył wiele scenografii teatralnych, plenerowych i telewizyjnych. W swoim dorobku artystycznym ma kilkaset okładek płyt, książek, plakatów. Prawie od samego początku powstania WOŚP współpracuje z Jurkiem Owsiakiem projektując telewizyjne scenografie do finałów orkiestry. Właściciel wydawnictwa TARARARA. Współorganizuje międzynarodowy Land Art Festiwal.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *