Telegraf


W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym kardiolodzy po raz pierwszy wszczepili pacjentowi urządzenie podobne do stymulatora z dodatkową elektrodą, którą wprowadzili do żyły wieńcowej. Operacji poddano mężczyznę w wieku 76 lat z niewydolnością serca. Zabieg wykonali dr Sławomir Foremny i dr Michał Chudzik. Kardiolodzy z Parkitki mają nadzieję, że nowe zabiegi będą wykonywane częściej. W ciągu miesiąca ma być otwarta poradnia, w której będą przyjmowani pacjenci kierowani do tych zabiegów.

Przez ostatni weekend kładziono dźwigary pod główne przęsło wiaduktu na ul. Jagiellońskiej. Łącznie położono sześć przęseł, najdłuższe miało 36 metrów. Wiadukt, a w zasadzie dwa, będzie miał 165 metrów długości. Konsorcjum Płockiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych i zawierciańskiego Intercoru budowę ma zakończyć do 30 listopada.

Przebudowa III Alei stanęła pod znakiem zapytania. W ubiegły czwartek otwarto przetarg na jej budowę. Najtańsza oferta opiewała na 13 mln zł. Miasto na ten cel zarezerwowało w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na lata 2006-2007 tylko 10 mln zł.

W Teatrze im. A. Mickiewicza trwa konflikt pomiędzy dyrektorką Katarzyną Deszcz (została powołana na stanowisko przez prezydenta Tadeusza Wronę na miejsce zwolnionego w atmosferze skandalu Marka Perepeczki), a zespołem. Zakładowa “Solidarność” i członkowie Związku Artystów Scen Polskich ogłosili, że 18. i 19. stycznia chcą przeprowadzić referendum, w którym pracownicy mają się wypowiedzieć co do dalszej pracy w teatrze dyrektor Deszcz. Antagonizmy nasilają się od kilku miesięcy. Aktorzy są niezadowoleni z repertuaru i poziomu realizowanych przedstawień, uważają, że dyrektora powinno się wybierać w drodze konkursu. Do rozmów dyrekcji teatru z pracownikami włączył się Wydział Kultury Urzędu Miasta.

Kazimierz Augustyn, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, z dniem 16. stycznia 2006 r. wznowił kontrolę płat za parkowanie w obszarze płatnej strefy. Opłaty obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-18.00.
Powiat częstochowski otrzyma ponad 11 mln zł na scalenia gruntów w czterech wsiach: Lgota Mała i Teklinów w gminie Kruszyna, Dąbek w gminie Dąbrowa Zielona oraz Skrzydlów w gm. Kłomnice. Proces obejmie łącznie obszar ponad 2 tys. hektarów. Pieniądze pochodzą w 65 proc. ze środków unijnych i 35 proc. z budżetu państwa z przeznaczone zostaną na opracowanie projektu scalenia i zagospodarowania poscaleniowego.
Do konkursu na Statuetkę Starosty Częstochowskiego “Za wybitne zasługi dla powiatu częstochowskiego” stanęło 56 osób. Będą rywalizować w siedmiu kategoriach: oświata, kultura, sport i turystyka, samorządność, przedsiębiorczość, zdrowie i opieka społeczna oraz
inne szczególne osiągnięcia. Najbardziej “obleganymi” kategoriami w tym roku są: “Samorządność” (13 osób) i “Przedsiębiorczość” (10 osób).

UG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *