Przegląd informacyjny Gminy Poraj


Festyn Strażacki w Żarkach Letnisko – dopisali uczestnicy, mieszkańcy i pogoda. Kilkuset strażaków, blisko 50 wozów ratowniczo – gaśniczych, stoiska policji, WORD, pokazy strażackie, pokaz umundurowania, zawody dla najmłodszych, występy artystyczne, sportowe dmuchane zamki dla dzieci i wspólna zabawa w pianie – tylu atrakcji i uczestników podczas IV edycji Festynu Strażackiego jeszcze nie było. Wrażeń i emocji na terenie Amfiteatru w Żarkach Letnisku w sobotę (2 lipca) na pewno nie brakowało. Organizację imprezy wsparł m.in. Urząd Gminy Poraj.

„Festyn Strażacki odbywa się już po raz czwarty i od początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Obecne wydarzenie zorganizowaliśmy z jeszcze większym rozmachem niż poprzednie edycje. Udało się to dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy Poraj i Starostwa Powiatowego w Myszkowie i licznych naszych przyjaciół-sponsorów. Jego formułę poszerzyliśmy o inne służby mundurowe: policję, zawodową straż pożarną, po to by atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych było jeszcze więcej. Dziękuję za tak ogromne zaangażowanie wszystkim służbom, klubom sportowym, artystom, którzy przygotowali liczne pokazy, dziękuję wszystkim uczestnikom i współorganizatorom festynu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez naszą jednostkę” – mówi dh Mariusz Karkocha, prezes jednostki oraz Zarządu Gminnego ZOSP RP w Poraju, a także radny powiatowy, który poprowadził całą imprezę.

W tym roku cały teren amfiteatru tętnił życiem. Przede wszystkim pojawiła się rekordowa liczba strażaków i sprzętu, zarówno z Komendy Powiatowej PSP w Myszkowie, jak i terenu – aż z prawie 50 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze wszystkich gmin powiatu myszkowskiego, a także częstochowskiego, zawierciańskiego i kłobuckiego. Tradycyjnie dzieci i młodzież były żywo zainteresowane strażackim sprzętem, wchodzili do wozów, mierzyli strażackie hełmy, a włączone strażackie syreny nieustająco robiły wrażenie i podkreślały klimat strażackiego święta. Warto podkreślić, że w konkursach rozgrywanych podczas pikniku wszyscy otrzymywali nagrody. Sporo emocji wzbudziła konkurencja cięcia drewna na czas.

Festyn Strażacki był okazją do przekazania wiadomości na temat bezpieczeństwa na drogach, czy w czasie wakacji. Najbardziej efektowne były konkurencje pokazowe strażaków. Przez całe sobotnie popołudnie strażacy organizowali konkursy dla dzieci. Sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz sztuk walki zorganizowany przez Klub Sportowy „Musashi” z Żarek Letniska. Jak zwykle obleganą atrakcją była możliwość skąpania się w pianie, z której to okazji skorzystali najmłodsi i rodzice. Nie zabrakło loterii fantowej, grilla, kawiarenki czy brokatowych tatuaży.

Na organizację Pikniku Urząd Gminy Poraj przeznaczył kwotę 10.000 zł. Aplauz wzbudził występ przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Publicznego w Żarkach Letnisku. Publiczność nagrodziła również gromkimi brawami występy m.in: Magdaleny BąkJakuba PotempskiegoŁucji Piecuch. Oprócz tych wykonawców wystąpiła także „Szalona Piątka Plus”. Swój debiut miała grupa taneczna „Dancing Fire” w składzie: Zofia JanusiewiczWiktoria HausZuzanna SzczepańczykMagdalena Chachulska i Iga Sosnowicz, które zaprezentowały się w trzech różnych układach choreografii tanecznej. Opiekunką i choreografem grupy jest dh. Maria Janusiewicz. Gwiazda wieczoru był Michał Gashoo Gasz, a zabawę taneczną poprowadził DJ Kacper z DJ Gatsby.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *