Natalia Grzyb z potrójnym wicemistrzostwem Czech


WIELKI SUKCES I POTRÓJNE MIĘDZYNARODOWE WICEMISTRZOSTWO CZECH NATALII GRZYB Z LUKS JEDYNKA CZĘSTOCHOWA 

Z trzema srebrnymi medalami i trzema tytułami wicemistrzowskimi wróciła z Czech zawodniczka sekcji parabadmintona Natalia Grzyb z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna.
Podopieczna trenera Pawła Wiśniewskiego w miniony weekend brała udział w VI Otwartych Mistrzostwach Czech w Parabadmintonie w Pradze w kategorii WH-1 w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej.
W singlu po wygraniu grupy i półfinału, w finale ustąpiła tylko zawodniczce fancuskiej Marilou Maurel z kategorii WH-2. Szkoda, że po małym błędzie organizacyjno-sędziowskim nie rozdzielono kategorii i nie zrobiono osobnej klasyfikacji dla WH-1 i WH-2, bo wtedy nasza zawodniczka miałaby złoto.
W deblu Natalia w parze z koleżanką z Kadry Narodowej Anną Wolny była najbliżej złotego medalu. Po wygraniu dwóch meczy w finale nasze kadrowiczki przegrały z parą francuską Audrey Bellia-Sauvage/Marilou Maurel po bardzo zaciętym, wyrównanym i  trzysetowym meczu.

W mikście liderka LUKS Jedynki w parze z kolegą czeskim Lukaś Śembera po wygraniu grupy i półfinału w finale musiała uznać wyższość pary angielsko-francuskiej David Follet/Marilou Maurel.

W szóstej edycji Czech Para Badminton Emil Open 27-28.05.2023 Prague w BB Arena Sternboholy wzięło udział niespełna 60 zawodników z 9 krajów. Ten turniej po raz pierwszy był tak dość mocno obsadzony i przyniósł dla nas dużo doświadczenia oraz materiału szkoleniowego do dalszej pracy. Ważnym elementem było zgrywanie się Natalii z Anną Wolny i Lukasem Śemberą w perspektywie dalszych występów m.in. w Mistrzostwach Europy w Rotterdamie w sierpniu i Otwartych Mistrzostwach Polski w Zakopanem we wrześniu oraz kolejnych – powiedział trener i zarazem prezes LUKS Jedynka Cz-wa /ABRM Poczesna Paweł Wiśniewski.
Gratulacje dla Natalii i trenera.

Podziel się:

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *