PIŁKA NOŻNA / Zwycięski sparing Skry ze Zniczem Pruszków


Niebawem wystartują polskie ligowe rozgrywki piłkarskie. Zespoły z naszego miasta i regionu intensywnie przygotowują się zatem do sezonu 2022/2023. Tak jest w przypadku m.in. występującej na boiskach Fortuna 1. Ligi Skry Częstochowa. „Biało-niebiesko-czerwoni” w środę (29 czerwca) rozegrali w Konopiskach kolejny mecz kontrolny. Ich formę sprawdził Znicz Pruszków.

Częstochowianie ton w grze zaczęli już nadawać w początkowej fazie pojedynku. W 4. minucie byliśmy świadkami akcji „Skrzaków”, zakończonej skutecznym strzałem w światło bramki drużyny z województwa mazowieckiego. Jego autorem był Krzysztof Ropski, a dokonał tego dzięki dośrodkowaniu Łukasza Winiarczyka.

Piłkarze Skry nie zamierzali na tym poprzestawać. Już jedenaście minut później gola próbował zdobyć Damian Hilbrycht. Jednak piłka przeleciała nieco nad bramką ekipy pruszkowskiej. Pod koniec pierwszej połowy o sobie dawał znać jeszcze Mateusz Malec, lecz także i jego strzał nie dał efektu w postaci powiększenie przewagi.

Drugiej bramki podopiecznych Jakuba Dziółki doczekaliśmy się po zmianie stron, a dokładniej w 51 minucie. Wówczas w roli głównej wystąpił Kamil Lukoszek, który nie dał najmniejszych szans golkiperowi Znicza na obronę. Tym samym na tablicy widniał rezultat 2:0 dla Skry.

Wynik spotkania już  się nie zmienił, choć kilkukrotne próby pokonania bramkarza z Pruszkowa podejmował jeszcze Jakub Sangowski, m.in. w 64 i 82 minucie. Jednakże bez skutku. Największą szansę na podwyższenie prowadzenia częstochowski zespół miał 66 minucie, kiedy podyktowano rzut karny. Niestety okazji nie wykorzystano.

Była to już trzecia towarzyska potyczka Skry Częstochowa w okresie przygotowawczym. Wcześniej „Skrzaki” bezbramkowo zremisowali z GKS-em Katowice oraz wygrali z Koroną Kielce 1:0.

Skra Częstochowa
Znicz Pruszków 2:0 (1:0)

1:0 Krzysztof Ropski (4’), 2:0 Kamil Lukoszek (51’)

Skra Częstochowa, I połowa: Hajda, Szymański, Sadowski, Czajka, Niedbała, Baranowicz (27’ Kołodziejczyk), Babiarz, Hilbrycht (27’ Malec), Winiarczyk, Ropski, Pyrdoł

Skra Częstochowa, II połowa: testowany – testowany, Sadowski (57’ Mesjasz), Brusiło, Flak (75’ Napora), Sajdak, Olejnik (75’ Niedzielski), Lukoszek, Malec (57’ Nocoń), Sangowski, Kozłowski

Składy za: ks-skra.pl

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *