Remis z “Trójkolorowymi”

Raków Częstochowa zremisował na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, 1:1 w spotkaniu 22.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gola dla gospodarzy już w 4.minucie zdobył Piotr Krawczyk, natomiast wyrównał w…siódmej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy strzałem z rzutu karnego – Ivi López.

Niedzielne spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 4.minucie meczu mogli się cieszyć z objęcia prowadzenia! W pole karne Rakowa wbiegł Piotr Krawczyk i płaskim strzałem pokonał Vladana Kovačevicia! Po stracie gola częstochowianie ruszyli do odrabiania strat. Jednak strzał Vladislavsa Gutkovskisa w ostatniej chwili zablokował Przemysław Wiśniewski.

Podopieczni Jana Urbana jednak nie zdołali utrzymać prowadzenia do końca pierwszej połowy. W doliczonym czasie gry Patryk Kun został sfaulowany w szesnastce przez Erika Janżę, a arbiter główny – Pan Piotr Lasyk z Bytomia po weryfikacji VAR podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Ivi López i pewnym strzałem pokonał Daniela Bielicę! Była to siódma minuta doliczonego czasu gry pierwszej części spotkania!

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli podopieczni Marka Papszuna, którzy chcieli jak najszybciej zdobyć drugą bramkę. Najpierw w 48.minucie po strzale Patryka Kuna z ostrego kątą z najwyższym trudem interweniował Daniel Bielica a następnie w 57.minucie wychowanek Zaborza Zabrze skutecznie interweniował po groźnym strzale Bena Ledermana!

Po drugiej stronie boiska też nie brakowało groźnych sytuacji ze strony gospodarzy. Jednak zarówno próby Bartosza Nowaka jak i Roberta Dadoka na szczęście dla Rakowa nie znzlaały drogi do bramki.

Do samego końca spotkania obydwa zespoły dążyły do zdobycia drugiej bramki. Ta szuka udała się…gospodarzom już w pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania! Piotr Krawczyk krótko wyłożył piłkę do Bartosza Nowaka, i wychowanek Juniora Radom strzałem zza pola karnego w samo okienko, nie dał żadnych szans Vladanovi Kovačeviciovi! Jednak arbiter glówny Pan  Piotr Lasyk z Bytomia po weryfikacji VAR…nie uznał jednak trafienia dla gospodarzy, ponieważ jeden z graczy Górnika był na spalonym! Krótko po tym zdarzeniu mecz został ostatecznie zakończony!

Mecz w Zabrzu zakończył się przedwcześnie dla Bogdana Racovitana (uraz barku) i Wiktora Długosza (uraz pleców). Na dzień dzisiejszy nie wiadomo ile potrwa przerwa od gry obu zawodników.

Tym samym Raków Częstochowa zremisował na wyjeździe z Górnikiem Zabrze i do swojego dorobku punktowego w tabeli dopisuje jeden punkt. Częstochowianie mają na swoim koncie 42.punkty i plasują się w tabeli na trzeciej pozycji. Nowym liderem PKO Bank Polski Ekstraklasy została szczecińska Pogoń, która zgromadziła 46.punktów. Kolejne ligowe spotkanie podopieczni Marka Papszuna rozegrają już w piątek, 25.lutego br. O godzinie 18:00 przed własną publicznością zmierzą się z ZKS Wisłą Płock. Płocczanie 30 “oczek” i zajmują w tabeli dziewiątą lokatę.

W zespole Wisły Płock występuje dwóch byłych zawodników Rakowa Częstochowa: Łukasz Sekulski i Damian Warchoł. Natomiast w sztabie szkoleniowym jest Maciej Sikorski, który jest trenerem bramkarzy! Pracował On niegdyś u boku Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa.

Mecz Rakowa Częstochowa z Wisłą Płock pokażą dwie trzy stacje telewizyjne: nSport+, Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 17:40. Na to spotkanie cały czas można zakupić bilety. Więcej szczegółów na stronie bilety.rakow.com.

20.02.2022, g.15:00: Zabrze (Arena Zabrze) :

KS Górnik Zabrze – RKS Raków Częstochowa 1:1, (1:1),

1:0: P.Krawczyk 4′

1:1: Ivi López 45+7′ (k)

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Gryszkiewicz 45+1′ (faul) – Sapała 58′ (faul). Widzów: 10 544.

KS Górnik Zabrze: 1.Daniel Bielica – 2.Przemysław Wiśniewski (kpt), 26.Rafał Janicki, 27.Adrian Gryszkiewicz, 96.Robert Dadok (88′ 16.Dariusz Pawłowski), 8.Alasana Maneh, 6.Krzysztof Kubica (70′ 22.Dariusz Stalmach), 17.Bartosz Nowak, 10.Lukas Podolski (64′ 11.Mateusz Cholewiak), 64.Erik Janža , 21.Piotr Krawczyk.

Rezerwowi: 99.Grzegorz Sandomierski – 19.Arsen Hrosu, 23.Jean Jules Sepp Mvondo, 25.Krzysztof Wingralek, 29.Adrian Dziedzic, 77,Jakub Szymański.

Trener: Jan Urban.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 25.Bogdan Racovitan (6′ 71.Wiktor Długosz ; 45′ 17.Mateusz Wdowiak), 2.Tomáš Petrášek, 24.Zoran Arsenić, 7.Fran Tudor, 66.Ioánnis Giánnis Papanikoláou, 8.Ben Lederman, 11.Ivi López (77′ 77.Marcin Cebula), 70.Fábio Sturgeon (46′ 10.Igor Sapała), 23.Patryk Kun, 21.Vladislavs Gutkovskis (77′ 9.Sebastian Musiolik).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 22.Deian Sorescu, 55.Szymon Czyż, 88.Waleriane Gvilia.

Trener: Marek Papszun.

Piłkarz meczu: Vladan Kovačević (RKS Raków Częstochowa).