Bardzo smutna wiadomość. Zmarła „Waleczna Agatka” z Częstochowy. Miała 8 lat


Po długiej walce ze złośliwym nowotworem mózgu Agatka Kuberska z Częstochowy odeszła w sobotę 6 sierpnia wieczorem. Informację o śmierci dziewczynki potwierdzili jej najbliżsi. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę 10 sierpnia 2022 roku o godz.13:00 w kościele św. Jana Kantego w Częstochowie, przy ul. Czecha 2. Agatka zostanie pochowana na Cmentarzu Komunalnym, przy ul. Radomskiej 117.
,,Waleczna Agatka” pozostanie w naszej pamięci. Redakcja ,,Gazety Częstochowskiej” Rodzinie i Przyjaciołom Dzielnej Dziewczynki składa najszczersze wyrazy współczucia.

  1. Po 11 miesiącach walki ze złośliwym nowotworem mózgu odeszła „Waleczna Agatka” z Częstochowy. Tę informację potwierdzili jej najbliżsi.

– Z wielkim bólem w sercu pragniemy poinformować, iż w sobotę 06.08.2022 wieczorem, po 11 miesiącach walki z nowotworem odeszła nasza Waleczna Agacia. Była dzielną, odważną, pełną życia dziewczynką. Codziennie zachwycała nas swoim humorem, pomysłami i przemyśleniami. Uwielbiała wyzwania i nigdy się nie poddawała. Zawsze uśmiechnięta, pełna energii i dobroci. Taką ją pamiętamy, taka pozostanie na zawsze w naszych sercach. Kochamy Cię Agi. Mama, Tata i Oliwka – napisała za pośrednictwem mediów społecznościowych Katarzyna Kuberska, mama Agatki.

Agatka cierpiała na rdzeniak zarodkowy IV stopnia. Mimo licznych zbiórek i akcji, mających wesprzeć jej terapię w Stanach Zjednoczonych, dziewczynki nie udało się uratować.

– Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę 10 sierpnia 2022 o godz.13:00 w kościele św. Jana Kantego w Częstochowie przy ul. Czecha 2. Agatka zostanie pochowana na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Radomskiej 117 – poinformowali rodzice.

fot.: Facebook

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *