Straż Miejska w akcji


W trosce o nasze bezpieczeństwo strażniczki i strażnicy miejscy będą częściej niż na co dzień patrolować okolice częstochowskich cmentarzy.

W okresie Święta Zmarłych dochodzi do częstszych kradzieży i wykroczeń. W związku z tym funkcjonariuszki i funkcjonariusze zadbają o zachowanie spokoju i porządku publicznego w okolicach cmentarzy.

Ponadto, by udaremnić próby kradzieży wiązanek i zniczy, miejska służba – w ramach akcji ,,Hiena” – będzie prowadzić wzmożone kontrole, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych (do niedzieli, 3 listopada, do godz. 22.00).

Podczas akcji „Znicz” Straż Miejska będzie współpracować z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz funkcjonariuszami z częstochowskich komisariatów. Wspólne patrole odbywać się będą w okolicach nekropolii, a także w innych rejonach miasta.

Straż Miejska przypomina też o tymczasowej reorganizacji ruchu, która zostanie wprowadzona w okolicach cmentarzy. Całe ulice lub wybrane odcinki będą wyłączone z ruchu pojazdów; będzie wprowadzone tymczasowe oznakowanie.

Straż Miejska prosi również o zachowanie szczególnej ostrożności w autobusach i tramwajach ze względu na kieszonkowców, a także o zwrócenie uwagi na puste domy sąsiadów odwiedzających groby.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *