Druga zimowa porażka

Raków II Częstochowa w sobotę, 18.lutego br. przegrał na wyjeździe z NKP Podhalem Nowy Targ, 1:2 w swoim piątym meczu towarzyskim podczas trwającej przerwy zimowej.

Gole dla obecnie 15.drużyny trzeciej ligi, grupy czwartej po rundzie jesiennej obecnego sezonu zdobyli: Bartosz Żurek (13′) i Hubert Antkowiak w 63.minucie. Honorowe trafienie na kwadrans przed zakończeniem spotkania uzyskał Piotr Malinowski pięknym strzałem z dystansu!

Dla drużyny gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo odniesione w zimowych gra kontrolnych w tym sezonie, natomiast podopieczni Tomasza Kuźmy odnieśli drugą, wyjazdową porażkę.

W swoim ostatnim spotkaniu towarzyskim, w najbliższą sobotę 25.lutego br. Raków II Częstochowa zmierzy się z MKS Koroną II Kielce. Dokładne miejsce oraz godzina rozpoczęcia tego meczu nie jest na razie znana. Drugi zespół Korony Kielce zajmuje ósmą lokatę po rundzie jesiennej obecnego sezonu w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy czwartej. Dla obydwu zespołów sobotnia gra kontrolna będzie “próbą generalną” przed inauguracją wiosny w rozgrywkach trzeciej ligi, która jest zaplanowana na 4.marca br.

Wówczas Raków II Częstochowa zmierzy o godzinie 14:00 się na wyjeździe z MKS-em Kluczbork, natomiast Korona II Kielce, również w delegacji tylko o godzinie 12:00 rozegra ligowe spotkanie z…Podhalem Nowy Targ!

18.02.2023, g.14:50: Nowy Targ (Stadion Miejski im.Marszałka Józefa Piłsudskiego):

NKP Podhale Nowy Targ – RKS Raków II Częstochowa 2:1, (1:0),

Bramki:

1:0: Żurek 13′

2:0: Antkowiak 63′

2:1: Malinowski 77′

NKP Podhale Nowy Targ: Jakub Szymajda (46′ Maciej Styrczula) – Wiktor Żołądź (60′ Jakub Szczepański, 75′ Maciej Hajdara), Pavlo Chmelenko (46′ zawodnik testowany 1 ), Kacper Kawula (60′ Łukasz Mazurek), Marcin Michota (60′ Peter Drobňák) – Filip Karmański (60′ Daniel Wajsak), Paweł Rogala (75’Jakub Wojas), Mikołaj Styrczula (60′ Dawid Kędziora) – Hubert Antkowiak (75′ Wojciech Ustupski), Grzegorz Płatek (60′ Michał Sobek), Bartosz Żurek (60′ Adrian Szynka). Trener: Szymon Szydełko.

RKS Raków II Częstochowa (1.połowa): Jakub Rajczykowski, Olivier Kucharczyk, Łukasz Furtak, Szymon Rygiel, Dawid Kucharczyk, Hubert Tylec, Piotr Malinowski, Przemysław Oziębała, Tobiasz Kubik, zawodnik testowany 1, Łukasz Mazurek.

RKS Raków II Częstochowa (2.połowa): Oskar Kubik – Jakub Cierpiał, Michał Czekaj, Bartosz Chłód, Patryk Malamis, Jakub Bator, Jakub Wireński, Szymon Zielonka, Piotr Malinowski, Kamil Chiliński, Mateusz Niedziałkowski. Trener: Tomasz Kuźma.