Raków rozczarował przy Limanowskiego

Mistrz Polski – Raków Częstochowa zremisował w niedzielę, 29.października br. przed własną publicznością z łódzkim Widzewem w spotkaniu kończącym trzynastą serię gier w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Pierwsi w tym meczu gola zdobyli goście, już w 2,minucie po efektownym strzałem głową Mateusza Żyry. Częstochowianie wyrównali dopiero w drugiej części spotkania, kiedy to na listę strzelców w 66.minucie wpisał się Jean Carlos Silva Rocha.

Niedzielne, prestiżowe spotkanie dla Rakowarozpoczęło się bardzo źle. Już w 3.minucie meczu z lewej strony boiska w pole karne dośrodkowywał chorwacki defensor gości, Mato Miloš. Najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Żyro i wychowanek KS Piaseczno strzałem głową dał prowadzenie gościom!

W 15.minucie podopieczni Dawida Szwargi mogli wyrównać, jednak na bramkę Henricha Ravasa niecelnie uderzał Bartosz Nowak. W odpowiedzi, 180.sekund później goście mogli podwyższyć prowadzenie, jednak mocno zza “szesnastki” uderzał rodak Vladana Kovecvicia, Imad Rondić.

Uderzenie napastnika gości minęło nieznacznie prawy słupek bramki Rakowa! Do przerwy wynik już nie uległ zmianie i do szatni gospodarze schodzili przegrywając 0:1 z Widzewem Łódź.

Druga część spotkania mogła się tak samo źle rozpocząć dla gospodarzy jak pierwsza odsłona. W 49.minucie meczu golkiper Rakowa musiał z najwyższym trudem przenieść nad poprzeczkę uderzenie Dominika Kuna. W 66.minucie spotkania gospodarze wreszcie zdobyli wyrównującą bramkę.

Jean Carlos Silva Rocha w potwornym zamieszaniu w polu karnym gości znalazł sposób na umieszczenie piłki w bramce i na tablicy świetlnej widniał wynik 1:1.

Na cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania w polu karnym gości, piłka trafiła w rękę Juljana Shehu. Jednak arbiter główny Pan Damian Sylwestrzak z Wrocławia nie otrzymał sygnału z wozu VaR o “jedenastce” dla Rakowa i nakazał kontynuowanie gry przez drużynę gości!

Mimo, że do regulaminowych dziewięćdziesięciu minut został doliczony czas w postaci sześciu dodatkowych minut to więcej goli już nie padło i tym samym Raków Częstochowa zremisował w meczu trzynastej kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy z Widzewem Łódź, 1:1.

“Czerwono – niebiescy” po tym spotkaniu mają na swoim koncie 23.punkty i plasują się w tabeli na czwartej lokacie. Podopieczni Dawida Szwargi mają wciąż do odrobienia jedną, ligową zaległość – z Koroną Kielce. Raków w tej chwili do lidera – Śląska Wrocław, traci cztery “oczka”.

Teraz przed drużyną Rakowa Częstochowa walka w rozgrywkach o Fortuna Piłkarski Puchar Polski. W najbliższy czwartek, 2.listopada br. częstochowianie o godzinie 18:00 zmierzą się na wyjeździe w 1/16 Finału tych rozgrywek z ŁKS-em Łódź.

Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim im.Władysława Króla przy Alei Unii Lubelskiej 2. Mecz “na żywo” od godziny 17:50 pokaże Polsat Sport.

Obydwie drużyny miały już okazję zmierzyć się ze sobą w tym sezonie w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wówczas w 8.Kolejce spotkań rozegranej 16.września br. w Częstochowie, Raków nie bez problemów pokonał beniaminka z Łodzi, 1:0 golu zdobytym w ósmej minucie przez Giánnisa Papanikoláou.

29.10.2023, g.17:30: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”):

RKS Raków Częstochowa – RTS Widzew Łódź 1:1, (0:1),

0:1: Mateusz Żyro 3′

1:1: Jean Carlos Silva Rocha 66′

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Żółte kartki: Cebula 87′ (faul) – Shehu 12′ (faul), Hanousek 90+6′ (faul). Widzów: 5500.

RKS Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 25.Bogdan Racovitan, 3.Milan Rundić, 20.Jean Carlos Silva Rocha (75′ 21.Dawid Drachal), 8.Ben Lederman (61′ 30.Władysław Koczerchin), 5.Karl Gustav Vilhelm Berggren, 11.John Yeboah Zamora (61′ 77.Marcin Cebula), 27.Bartosz Nowak (75′ 93.Sonny Kittel), 14.Srđan Plavšić, 19.Ante Crnac (61′ 99.Fabian Piasecki).

Rezerwowi: 12.Antónios Tsiftis – 33.Kamil Pestka, 66.Giánnis Papanikoláou.

Trener: Dawid Szwarga.

RTS Widzew Łódź: 1.Henrich Ravas – 7.Mato Miloš, 4.Mateusz Żyro, 15.Juan Fernández Blanco “Juan Ibiza” (37′ 2.Luís Marques de Almeida Vieira da Silva “Luís Silva”), 14.Andrejs Cigaņiks, 22.Dominik Kun (65′ 10.Francisco Javier Álvarez Rodríguez), 25.Marek Hanousek, 6.Juljan Shehu, 13.Ernest Terpiłowski (65′ 9.Jordi Sánchez Ribas), 99.Imad Rondić (78′ 92.Fábio Alexandre da Silva Nunes “Fábio Nunes”), 47.Antoni Klimek.

Rezerwowi: 74.Jakub Szymański – 23.Paweł Zieliński, 80.Filip Przybułek, 88.Ignacy Dawid, 95.Patryk Stępiński.

Trener: Daniel Myśliwiec.