Przegląd Gmin / Janów / Jolanta Madej uhonorowana odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”


Znana malarka Jolanta Madej otrzymała honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego.


Wręczenie nastąpiło podczas sesji Rady Gminy Janów. Jednocześnie podczas wydarzenia prezes Zarządu Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Częstochowskiego Krzysztof Malewicz wręczył Pani Jolancie statuetkę ,,Bene Meritus”.

Jolanta Madej ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Jurajskiego Fotoklubu RP – Stowarzyszenia Twórców oraz do Niemieckiego Stowarzyszenia Artystów Form- Bild- Farbe w Niedernhausen. Posługuje się różnymi środkami wyrazu artystycznego wykonując prace w technice olejnej, pastele, akwarele, mixed-media i fotografia. W latach 2013 i 2015 była komisarzem Międzynarodowych Plenerów Miejskich w Wieluniu. Jej prace można było podziwiać w wielu miastach w Polsce ale również w Słowacji, Węgrzech, Krymie, Niemczech czy Nowym Jorku. Jolanta Madej jest związana z Gminą Janów, która od lat promuje poprzez swoją działalność artystyczną.

foto.: janow.pl

na Zdjęciu Jolanta Madej i prezes Krzysztof Malewicz

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *