Raków II Częstochowa podejmuje “Obuwników” z Gubina


W najbliższą sobotę, 1.października br. lider trzeciej ligi, grupy trzeciej – Raków II Czestochowa zmierzy się w 10.serii gier, w Częstochowie z MKP Cariną Gubin Początek spotkania w samo południe na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”. Ten mecz zostanie rozegrany jeszcze bez udziału publiczności.

Podopieczni Tomasza Kuźmy, jako beniaminek trzeciej ligi, grupy trzeciej – jest obecnie…samodzielnym liderem rozgrywek! Rezerwy Rakowa Częstochowa w dziewięciu spotkaniach zgromadzili na swoim koncie aż 25.punktów! Na ten dorobek złożyło się…osiem zwycięstw i i tylko jeden remis, który padł w Zielonej Górze z tamtejszą Lechią.

Częstochowianie wyprzedzają drugą w tabeli, BS Polonię Bytomo siedem “oczek”. Z bytomianami, rezerwy Rakowa Częstochowa już się zmierzyły i to spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rakowa II Częstochowa, 3:1.

W ostatniej ligowej serii gier, rozegranej w sobotę, 24.września br. drużyna Rakowa II Częstochowa wygrała na wyjeździe z innym beniaminkiem, KS Polonią Nysa, 1:0. Drugi zespół Rakowa Częstochowa odniósł zwycięstwo grając w tym spotkaniu w “dziesiątkę” po czerwonej kartce, którą za drugi żółty kartonik w 40.minucie otrzymał Tobiasz Kubik. Gola nba wagę trzech punktów zdobył w 88.minucie, kapitan drużyny – Przemysław Oziębała.

Najbliższy, ligowy rywal Rakowa Częstochowa – drużyna MKP Cariny Gubin po dziewięciu seriach gier zgromadziła na swoim koncie zaledwie11.punktów. Gubinianie plasują się w tabeli na dalekiej, 12.lokacie. W rundzie jesiennej na boiskach rywali zespół prowadzony przez Grzegorza Kopernickiego uzbierał siedem “oczek”.

Na ten dorobek złożyły się dwa zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. W ostatniej, ligowej kolejce, rozegranej w sobotę, 24.września br. Carina Gubin przegrała przed własną publicznością z Górnikiem II Zabrze, aż 0:5!

Arbitrem głównym spotkania Rakowa II Częstochowa z MKP Cariną Gubin będzie Kamil Zator z Wąsic.

Kadra MKP Cariny Gubin na rundę jesienną sezonu 2022/2023 2w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy trzeciej:

Bramkarze: Jakub Banach, Eryk Bartkowiak, Szymon Czajor, Tymoteusz Seweryn.

Obrońcy: Adam Borkowski, Maciej Diduszko, Kajetan Frankowski, Przemysław Haraszkiewicz, Wiktor Maliszewski, Kacper Pietrzczyk, Damian Płonka, Kacper Staszkowian, Marcel Tupaj, Bartosz Woźniak (kpt).

Pomocnicy: Wojciech Boksiński, Konrad Grzymisławski, Norbert Iwanicki, Yūya Kamon (Japonia), Michał Kochanowski, Kacper Laskowski, Mateusz Walczak, Dominik Więcek, Szymon Witczak.

Napastnicy: Denis Matuszewski, Jakub Ryś, Przemysław Siudak.

Przybyli:

Jakub Banach – KKPN Bałtyk Koszalin

Adam Borkowski – KGHM MZKS Zagłębie II Lubin

Kajetan Frankowski – GKS Sparta Rudna

Wiktor Maliszewski – KGHM MZKS Zagłębie II Lubin

Damian Płonka – KS Górnik II Zabrze

Marcel Tupaj – ZKS Górnik Złotoryja

Kacper Laskowski – KGHM MZKS Zagłębie II Lubin

Dominik Więcek – KGHM MZKS Zagłębie II Lubin

 

Sztab szkoleniowy:

Trener: Grzegorz Kopernicki

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: MKP Carina Gubin

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *