Pierwszy krok ku trzeciej lidze, grupie trzeciej!


To już jutro! W sobotę, 19.czerwca br. punktualnie o godzinie 16:00 na Stadionie MOSiR przy ulicy Bogumińskiej 8 w Wodzisławiu Śląskim zabrzmi pierwszy gwizdek…pierwszej odsłony walki pierwszym spotkaniu barażowym o awans do trzeciej ligi, grupy trzeciej. W tym meczu zmierzą się Mistrzowie obydwu grup Zina IV Ligi – MKS Odra Wodzisław Śląski i Raków II Częstochowa. Mecz ” na żywo” w sytemie PPV pokaże telewizja internetowa śląskie.tv.

Za podopiecznymi Tomasza Kuźmy bardzo długi i ciężki sezon. Drugi zespół Rakowa Częstochowa zakończył rozgrywki w sezonie zasadniczym na pierwszym miejscu w tabeli. Częstochowianie na swoim koncie uzbierali 69.punktów i o osiem “oczek” wyprzedzili wicelidera, Znicza Kłobuck. Bilans częstochowian to 21 zwycięstw, 6 remisów i tylko pięć porażek.

Piłkarze Rakowa II Częstochowa chcąc bardzo dobrze przygotować się do sobotniej potyczki, na ten mecz wyjechali już dzień wcześniej tj. w piątek, 18.czerwca i ostatnie godziny spędzą w jednym z ośrodków sportowych na Śląsku.

Najbliższy rywal rezerw Rakowa Częstochowa – MKS Odra Wodzisław Śląski również zajęła pierwsze miejsce w tabeli, ale w rozgrywkach Zina IV Ligi, Gr.II. Zespół pod wodzą byłego trenera m.in MKS-u Myszków, Damiana Nowaka na zakończenie sezonu zasadniczego na swoim koncie miał aż…79.punktów i aż o trzynaście punktów wyprzedziła drugą w tabeli, Spójnię Landek!

W zespole Odry Wodzisław Śląski dwóch zawodników jest szczególnie groźnych. Pierwszy z nich, to hiszpański pomocnik Adrian Garcia Garcia Tabala, który zdobywając aż…25 goli został królem strzelców Zina IV Ligi, Gr.II. Drugi z zawodników to Marcin Wodecki, który bramkarzy rywali pokonał aż…siedemnastokrotnie!

Z pewnością w sobotnie popołudnie na Stadionie MOSiR w Wodzisławiu Śląskim kibiców będą czekały wielkie emocje! Rewanż zostanie rozegrany we wtorek, 22.czerwca br. o godzinie 16:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” i odbędzie się bez udziału publiczności.

Kadra MKS Odry Wodzisław Śląski na rundę wiosenną sezonu 2020/2021:

Bramkarze: Michał Antkowiak, Maciej Kacperski, Kamil Kuszka.

Obrońcy: Artur Gać, Krzysztof Krzyżok, Jakub Białas, Arkadiusz Woś, Arkadiusz Lalko, Mouhamadou Khalifa Sadio (Senegal), Mateusz Łuczak, Jakub Danieluk, Michał Wiśniewski.

Pomocnicy: Maciej Kłosek, Patryk Dudziński, Damian Tarka, Salvador Pryka, Kamil Chatys, Paweł Zdunek, Jakub Rosiak, Niko Abuladze (Gruzja), Marcin Wodecki (kpt).

Napastnicy: Daniel Podbioł, Adrian Garcia Garcia Tabala (Hiszpania), Piotr Zieliński.

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Damian Nowak

II Trener: Marcin Ćwikliński

Trener bramkarzy: Piotr Czop

Fizjoterapeuta: Sebastian Blazy

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: MKS Odra Wodzisław Śląski

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *