Spod siatki/ Eco Team AZS, Silesia i Norwid wygrywają kolejne mecze

W sobotę (25 marca) „Biało Zieloni” odnotowali piątą wygraną z rzędu za trzy punkty w 20. kolejce II ligi mężczyzn. W tym samym dniu KS Silesia Częstochowa podtrzymała zwycięską passę. W niedzielę (26 marca) Exact Systems Norwid Częstochowa wygrał 3:0 i zachował pozycję lidera.

Eco Team AZS STOELZLE Częstochowa- Volley Jelcz-Laskowice 3:1 25:19, 25:18, 21:25, 25:19

Bezsprzecznym faworytem do wygrania tego  spotkania był Eco-Team AZS Stolzle Częstochowa,  lider 3. grupy II-ligi mężczyzn, zaś ich rywale zajmowali dziewiątą pozycję. Przewaga między zespołami była widoczna w pierwszych dwóch partiach, gdzie zawodnicy Wojciecha Pudo wygrali 25: 18 i 25:19. W trzeciej odsłonie nastąpiło rozluźnienie gospodarzy, co wykorzystali siatkarze z Dolnego Śląska wygrywając 21:25. Przebieg seta nr 4 był zbliżony do pierwszej i drugiej partii, częstochowianie zwyciężyli 25:19.

KS Silesia Częstochowa       Sari Żory 3:2 (14:25, 23:25, 25:20, 25:22, 15:8) – sobota 25 marca

Pierwszy set rozpoczął się od dość niespodziewanego i bardzo wysokiego zwycięstwa przyjezdnych z Żar 14:25. W drugiej partii Silesia zagrała lepiej, ale to znów rywalki okazały się lepsze wygrywając 23:25. Perspektywa braku zdobyczy punktowej zadziałała korzystnie na gospodynie, które pewne wygrały kolejne partie 25:20, 25:22  oraz 15:8. Dzięki porażce NTKS AZS Nysy w Mysłowicach 3:1 siatkarki spod Jasnej Góry zostały wiceliderkami 3. grupy II- ligi Kobiet.

Exact Systems Norwid Częstochowa- PZL Leonardo Avia Świdnik 3:0 (25:20, 25: 18, 25:23)

Początek pierwszej odsłony minimalnie należał do świdniczan, bo po udanym ataku Mateusza Łysikowskiego prowadzili 6:8. Siatkarze Norwida z każdą kolejną akcją się rozkręcali i wygrali pierwszego seta 25: 20.  Drugą partię udanie rozpoczął lider Tauron 1. Ligi, ponieważ prowadził 7:2 dzięki punktowym zagrywkom i atakom Rafała Sobańskiego. Podopieczni Leszka Hudziaka przeważali w każdym elemencie gry, co skończyło się zwycięstwem 25: 18. Set nr 3 rozpoczął się dobrze dla „Błekitno-Granatowych”, wygrywali 5:2, ale zawodnicy pod dowództwem Witolda Chwastyniaka nie rezygnowali z walki uzyskując prowadzenie 9:10 po dobrych zagrywkach przyjmującego Kamila Kosiby. Gospodarze po chwilowym kryzysie odzyskali parupunktowe prowadzenie, mając przez dłuższy czas kontrolę nad setem. Ostatecznie gospodarze wygrali trzecią odsłonę 25: 23, a cały mecz 3:0. Siatkarze z Częstochowy zachowali pozycję lidera.