Bez goli w ligowym hicie na Limanowskiego

Raków Częstochowa bezbramkowo zremisował z Pogonią Szczecin w najciekawszym spotkaniu 14.Kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Kibice, którzy pojawili się w komplecie na Stadionie przy Limanowskiego 83 po meczu mogli czuć spory niedosyt.

Początek niedzielnego spotkania należał do gości, którzy już w 2.minucie byli bliscy zdobycia bramki. Uderzenie Sebastiana Kowalczyka skutecznie obronił Vladan Kovacević.

W pierwszej części gry na boisku lepiej prezentowali się goście, którzy jeszcze przed przerwą próbowali pokonać golkipera Rakowa, jednak próby Michała Kucharczyka nie znalazły drogi do bramki. Co ciekawe, podopieczni Marka Papszuna pierwszy celny strzał oddali dopiero w…38.minucie, kiedy to uderzeniem z dystansu Dante Stipicę próbował pokonać Ivi Lopez. Strzał Hiszpana pewnie obronił wychowanek NK Dalmatinacu Split!

Tuż przed zakończeniem pierwszej części gry znów na bramkę “Portowców” strzelał Ivi Lopez, jednak i tym razem golkiper Pogoni nie dał się zaskoczyć i obydwie drużyny do szatni schodziły przy stanie 0:0.

W drugiej części gry na boisku mało było sytuacji podbramkowych a więcej walki w środku pola. Goście mogli otworzyć wynik w 67.minucie, kiedy to po strzale z rzutu wolnego Rafała Kurzawy piłka poszybowała minimalnie nad bramką Rakowa.

Szczecinianie “piłkę meczową” mieli w czwartej, ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy. Fatalny błąd popełnił Vladan Kovacević, kiedy to po jednym z dośrodkowań bramkarza Rakowa uprzedził Kacper Kozłowski.

Do odbitej piłki dopadł Piotr Parzyszek, który jednak mając przed sobą pustą bramkę, spudłował z 4.metrów! Po mocnym strzale wychowanka holenderskiego vv Eldenia, piłka poszybowała wysoko ponad pustą bramką gospodarzy!

Chwilę później arbiter główny Pan Szymon Marciniak z Płocka zakończył to spotkanie. Po tym meczu podopieczni Marka Papszuna mają na swoim koncie 26.punktów i dwutygodniową przerwę na mecze Reprezentacji spędzą poza “pudłem”, na czwartej pozycji. Raków ma tyle samo punktów, co trzecia w tabeli szczecińska Pogoń i traci do lidera, Lecha Poznań, trzy punkty.

Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają dopiero w poniedziałek, 22.listopada br. O godzinie 20:30 Raków zmierzy się na wyjeździe z MKS Cracovią Kraków. Spotkanie z “Pasami” zostanie rozegrane na Stadionie im.Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Kałuży 1. Mecz “na żywo” pokaże Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 20:10.

07.11.2021, g.15:00: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”) :

RKS Raków Częstochowa – MKS Pogoń Szczecin 0:0

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Petrášek 47′ (faul), Arsenić 66′ (faul) – Kurzawa 85′ (faul), Drygas 88′ (faul). Widzów: 5200 (komplet).

RKS Raków Częstochowa: 1. Vladan Kovacević – 2. Tomas Petrasek, 6. Andrzej Niewulis (kpt), 24. Zoran Arsenić (77′ 66. Ioannis Giannis Papanikolau ) – 7. Fran Tudor, 20. Marko Poletanović, 88. Valerian Gvilia (60′ 77. Marcin Cebula ), Marko Poletanović, 8. Ben Lederman, 23. Patryk Kun, 11. Ivi Lopez (71′ 17. Mateusz Wdowiak – 9. Sebastian Musiolik (21. 71′ Vladislavs Gutkovskis).

Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 3.Milan Rundić, 14.Daniel Szelągowski, 71.Wiktor Długosz, 18.Jakub Arak.

Trener: Marek Papszun.

MKS Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 41. Paweł Stolarski – 7. Rafał Kurzawa, 8. Damian Dąbrowski (kpt), 27. Sebastian Kowalczyk (88′ 14. Kamil Drygas ), 99. Mateusz Łęgowski (77′ 64. Kacper Kozłowski ), 21. Jean Carlos Silva (80′ 9. Piotr Parzyszek ) – 18. Michał Kucharczyk.

Rezerwowi: 26.Jakub Bursztyn – 6.Bartłomiej Mruk, 15.Hubert Matynia, 33.Mariusz Malec, 55.Igor Łasicki, 74.Aron Stasiak.

Trener: Kosta Runjaić.