Częstochowa wita seniorów


19 sierpnia w Ośrodku TKKF „Pegaz” w Mstowie w VI Lecie Seniora, integracyjnej imprezie organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej uczestniczyła imponująca liczba osób. W tegorocznej zabawie wzięło udział blisko 450. gości z Krakowa, Kielc, Sochaczewa, Radomska i Częstochowy.

Lato Seniora, to zabawa na którą podopieczni instytucji opiekuńczych czekają cały rok. – Najważniejsze jest dla nas spotkanie z ludźmi. Miło nam bardzo, że się o nas pamięta. Dzięki takim imprezom możemy porozmawiać z osobami z naszej grupy wiekowej na wspólne tematy. Spotykamy znajomych z wcześniejszych lat, odnawiamy wspomnienia, co jest bardzo przyjemne – mówią „GCz” częstochowscy uczestnicy imprezy Barbara Stanowska, Lidia Janeczek, Janina Włodarska, Emilia Jabłońska oraz Janina i Jan Ulińscy.
Po oficjalnym spotkaniu z władzami miasta Częstochowy w auli Zarządzania Politechniki Częstochowskiej zaproszeni seniorzy zwiedzili Jasną Górę oraz Sanktuarium Ojca Pio na Przeprośnej Górce, a następnie z częstochowianami udali się na festyn do TKKF „Pegaz”. Organizatorzy przygotowali tam dla nich wiele atrakcji, m.in., warsztaty relaksacyjne, karaoke, gabinet urody i pokaz mody, konkursy, przejażdżki konne oraz występy Kapeli „Romana” i Susany Raso z zespołem Liarman. – Impreza jest świetnie zorganizowana. Najbardziej podobają mi się tańce, to, że ludzie potrafią się spontanicznie ze sobą bawić – stwierdza Jan Rok z Sochaczewa, podkreślając przy okazji wysoką jakość obsługi oraz wybór potraw podawanych na festynie
Agnieszka Kowal-Smugowska, z-ca dyrektora MOPS w Częstochowie, zaznacza, że spotkanie seniorów w Pegazie, to efekt wieloletniej współpracy z zaprzyjaźnionymi Klubami Seniora oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku i ośrodkami pomocy społecznej z Kielc, Krakowa, Sochaczewa i Radomska, które na co dzień zajmują się pomocą osobom starszym. – Dzięki takim spotkaniom seniorzy nawiązują nowe znajomości. Chcemy, żeby czuli się pełnowartościowymi członkami społeczeństwa i jak najdłużej pozostawali aktywni. Główną atrakcją VI Lata Seniora, zresztą jak co roku, jest pokaz mody w wykonaniu seniorów, do którego przygotowują się przez kilka miesięcy. To wydarzenie wpływa na poprawę samopoczucia seniorów, akceptację swojego wyglądu i wieku. Nowe kreacje przekazują sponsorzy – mówi Agnieszka Kowal-Smugowska.
Obecna na festynie radna Miasta Częstochowy Anna Gabarska, która jest częstym uczestnikiem tej cyklicznej imprezy podkreśla wagę przedsięwzięcia. – Należy doceniać
i dowartościowywać osoby starsze. Mają one duży bagaż doświadczeń, z którego powinniśmy korzystać. Dzięki takim spotkaniom osoby starsze zapominają o swoich problemach, chorobach, wzajemnie się wspierają. Pochwała należy się pani Joannie Tekieli, kierownikowi Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie, która zawsze z wielkim zapałem podejmuje działania na rzecz umilenia życia osobom starszym – dodaje radna.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w tego typu imprezach jak również w innych zajęciach dla Seniorów powinny nawiązać kontakt z Domem Dziennego Pobytu przy ul. Focha 71a, jak również z Klubem Seniora działającymi przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Organizatorzy VI Lata Seniora:
– Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie
– Urząd Miasta Częstochowy
– Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Zaburzeniami Psychicznymi i Ich Rodzinami „Yava”
– Stowarzyszenie Profilaktyki i Wspierania Rodzin „Prometeusz”
– Ośrodek Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi
– Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Pegaz”
– Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

AS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *