“Dwójka” pod “kreską”!

Raków II Częstochowa doznał trzeciej z rzędu, ligowej porażki! Tym razem drużyna pod wodzą Michała Pulkowskiego dość nieoczekiwanie przegrała przed własną publicznością z beniaminkiem – KS Unią Turza Śląska w spotkaniu szóstej kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej!

Spotkanie rezerw Rakowa Częstochowa  z Unią Turza Śląska było z gatunku tych o przysłowiowe “sześć punktów”, bowiem przed tym meczem obydwie drużyny okupowały dolne rejony tabeli (odpowiednio piętnastą i szesnastą lokatę) i miały…po tyle samo punktów, czyli po cztery “oczka”. Z tym, że drugi zespół Mistrza Polski wyprzedzał zespół z Turzy Śląskiej tylko…lepszym stosunkiem bramek!

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w czwartej minucie próbowali zaskoczyć gości. Jednak strzał Jakuba Wireńskiego poszybował wysoko ponad bramką Wiktora Gorela. W odpowiedzi w 8.,minucie niecelnie z drugiej strony boiska uderzał Michał Mazur.

W 16.minucie przyjezdni dość nieoczekiwanie zdobyli pierwszego gola w tym meczu. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska w pole karne najwyżej do piłki wyskoczył Przemysław Brychlik i rosły napastnik Unii Turza Śląska strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie!

Po stracie gola gospodarze dążyli do wyrównania, ale niestety ta sztuka im się nie udała i do przerwy beniaminek z powiatu wodzisławskiego prowadził przy Limanowskiego 83, skromnie bo 1:0.

Znacznie więcej działo się w drugiej odsłonie tego spotkania. W 59.minucie turzanie przeprowadzili dwójkową akcję : Wenglorz – Brychlik. Ten pierwszy jak na “tacy” wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Przemysławowi Brychlikowi i wychowanek Krupińskiego Suszec płaskim strzałem pokonał Kacpra Bieszczada!

Nie minęło sześćdziesiąt sekund a gospodarze podrażnieni takim obrotem sprawy zdołali zdobyć gola kontaktowego, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym najwięcej zimnej krwi zachował Mateusz Głowiński, który z bliskiej odległości pokonał Wiktora Gorela!

Tuż po wznowieniu gry od środka przyjezdni znów przeprowadzili kontrę. Po zagraniu piłki w pole karne częstochowian futbolówkę przed siebie “wypluł” Kacper Bieszczad a będący najbliżej Mateusz Popczyk skutecznie zakończył “dobitkę” i drużyna pod wodzą Marka Hanzela znów miała dwie bramki przewagi nad drugim zespołem Rakowa.

W 70.minucie pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu otrzymał Wojciech Wenglorz a 240.sekund później po faulu na Piotrze Malinowskim arbiter główny Pan Mateusz Niedzielan z Grabika ukarał zawodnika gości drugim żółtym kartonikiem i w efekcie przedwcześnie odesłał go pod prysznic. Goście przez ponad kwadrans musieli radzić sobie grając w “dziesiątkę” co chcieli wykorzystać gospodarze.

W 90.minucie znów gola kontaktowego zdobyli częstochowianie, kiedy to strzałem w samo okienko popisał się Patryk Malamis. Arbiter główny do regulaminowego czasu gry drugiej części spotkania doliczy jeszcze co najmniej cztery minuty. W ostatniej minucie meczu rzut rożny wykonywali zawodnicy Rakowa II Częstochowa.

Po centrze w pole karne najwyżej do piłki wyskoczył…bramkarz rezerw, Kacper Bieszczad. Jednak po strzale głową golkipera drugiego zespołu “Czerwono – niebieskich” piłka minimalnie minęła słupek bramki Unii Turza Śląska. Kilka chwil później arbiter zakończył to spotkanie.

Tym samym Raków II Częstochowa przegrał przed własną publicznością z KS Unią Turza Śląska, 2:3 w spotkaniu szóstej kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Ten wynik sprawił, że drużyna pod wodzą Michała Pulkowskiego ma na swoim koncie zaledwie cztery punkty i przynajmniej przez tydzień będzie znajdowała się w strefie spadkowej!

W najbliższą środę, 6.września br. w ramach 1/4 Finału Poltent Piłkarskiego Pucharu PolskiRaków II Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z występującym w czwartej lidze, grupie pierwszejMKS-em Myszków. Początek meczu o godzinie 16:30 na bocznym boisku Stadionu MOSiR przy ulicy Pułaskiego 13b.

Natomiast do ligowej rywalizacji drugi zespół Rakowa Częstochowa powróci w sobotę, 9.września br. O godzinie 15:00 częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z LZS KS Starowice Dolne. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie w Starowicach Dolnych 36. Obiekt posiada 450.miejsc w tym 400.siedzących. Co ciekawe, miejscowość Starowice Dolne położona w powiecie brzeskim, w Gminie Grodków liczy…261 mieszkańców!

2:3: Malamis 90′

Sędziował: Mateusz Niedzielan (Grabik). Żółte kartki: Żołądź 43′(faul), Głowiński 49′ (faul), Kitowski 53′ (faul) – M.Bodzioch 26′ (faul), Wenglorz 70′ (faul). Czerwona kartka ( za drugą żółtą kartkę): Wenglorz 74′ (faul). Widzów: 30.

RKS Raków II Częstochowa: 89.Kacper Bieszczad – 2.Nikodem Kitowski, 5.Tomasz Okulicki, 6.Wiktor Żołądź, 8.Jakub Wireński (85′ 20.Łukasz Makarski), 10.Szymon Zielonka, 13.Piotr Malinowski (kpt), 16.Jerzy Napieraj (68′ 14.Jakub Cierpiał), 18.Oliwier Długosz, 19.Tomasz Walczak (46′ 9.Mateusz Głowiński), 21.Patryk Malamis.

Rezerwowi: 1.Hubert Muszyński – 7.Tomasz Szczepaniak, 17.Szymon Jarek, 22.Dawid Kucharczyk.

Trener: Michał Pulkowski.

KS Unia Turza Śląska: 1.Wiktor Gorel – 3,Michał Polczyk, 8.Michał Mazur (kpt), 9.Przemysław Brychlik (76′ 10.Mateusz Danieluk), 11.Michał Gałecki (85′ 97.Oskar Wala), 13.Szymon Jary, 15.Wojciech Wenglorz, 23.Patryk Witkowski, 36.Tomasz Krężelok (46′ 5.Paweł Staniczek), 88.Mateusz Bodzioch, 99.Mateusz Popczyk (64′ 7.Sławomir Musiolik).

Rezerwowi: 47.Marcin Musioł – 17.Konrad Stisz, 18.Natan Wysiński, 19.Dominik Klimkiewicz, 80.Jean-Baptiste N’Guessan.

Trener: Marek Hanzel.