Raków Częstochowa w Finale Fazy play – off eliminacji do Ligi Konferencji Europy UEFA!

Raków Częstochowa pokonał przed własną publicznością FC Spartaka Trnava, 1:0 w rewanżowym spotkaniu trzeciej rundy Eliminacji do Ligi Konferencji Europy UEFA! Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 68.minucie meczu, Władysław Koczerchin! Częstochowianie w pierwszym spotkaniu rozegranym przed tygodniem na Słowacji, wygrali 2:0. Podopieczni Marka Papszuna tym samym awansowali do fazy play – off eliminacji do Ligi Konferencji Europy UEFA.

Od samego początku czwartkowego spotkania przewagę na boisku posiadali gospodarze, którzy chcieli jak najszybciej otworzyć wynik meczu. Już w 11.minucie bliski zdobycia gola był Fran Tudor, jednak po Jego strzale piłka minęła bramkę strzeżoną przez Dominika Takáča. W 36.minucie swoją okazję miał Patryk Kun, jednak Jego uderzenie znakomicie obronił golkiper gości.

Przyjezdni najlepszą sytuację do zdobycia gola  mieli w 43.minuie, kiedy to płaskie uderzenie Martina Mikovicia skutecznie obronił Kacper Trelowski. Na przerwę obydwa zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie, który do dalszej fazy eliminacji premiował Raków. Goście z kolei aby myśleć o ewentualnym awansie musieli w drugiej części spotkania odważniej zaatakować bramkę gospodarzy.

Podopieczni Michala Gašparíka bardzo bliscy objęcia prowadzenia w tym meczu byli w 55.minucie. kiedy to w polu karnym Rakowa znalazł się zupełnie niepilnowany Milan Ristovski. Jednak trzynastokrotny Reprezentant Macedonii Północnej uderzył bardzo źle i piłka poszybowała nad bramką Kacpra Trelowskiego!

W 63.minucie rzut wolny egzekwowali piłkarze Rakowa Częstochowa. Do piłki podszedł Ivi López. Hiszpan “huknął” na tyle mocno, że Dominik Takáč “wyciągnął się jak struna” sparowywując futbolówkę na rzut rożny!

W 68.minucie gospodarze dopięli swego. Skuteczne podanie Iviego Lópeza wykończył Władysław Koczerchin, który z bliskiej odległości pokonał Dominika Takáča! Na nieco ponad dwadzieścia minut przed zakończeniem meczu było już niemal pewne, że to częstochowianie wywalczą awans do ostatniej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy UEFA.

Do zakończenia spotkania wynik już nie uległ zmianie i to ostatecznie Raków Częstochowa pokonał po raz drugi w tym sezonie FC Spartaka Trnava, ale tym razem 1:0 i pewnie zameldował się w ostatniej fazie eliminacji.

Częstochowianie powtórzyli tym samym sukces sprzed roku, kiedy również wywalczyli awans do ostatniej fazy eliminacji. Wówczas Raków zmierzył się z belgijskim KAA Gent. W pierwszym spotkaniu wygrali podopieczni Marka Papszuna, 1:0. Natomiast w rewanżu w Belgii, okazali się gospodarze którzy pokonali “Czerwono – niebieskich”,, 3:0.

W tym sezonie rywalem Rakowa Częstochowa w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy UEFA będzie aktualny wicemistrz Fortuna Ligi, SK Slavia Praga. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane na Miejskim Stadionie Piłkarskim “Raków” w czwartek, 18.sierpnia br. o godzinie 18:00. Bilety na spotkanie można nabywać na stronie internetowej www.bilety.rakow.com

Teraz przed drużyną Rakowa Częstochowa powrót do rywalizacji o ligowe punkty. W najbliższą niedzielę, 14.sierpnia br. częstochowianie w spotkaniu 5.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy zmierzą się przed własną publicznością z BKS Jagiellonią Białystok.

Początek meczu o godzinie 17:30. Spotkanie “na żywo” pokażą stacje Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Początek przedmeczowego studia od godziny 17:10. Bilety na to spotkanie można nabyć na stronie bilety.rakow.com

11.08.2022, g.18:00 : Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Raków”) :

RKS Raków Częstochowa – FC Spartak Trnava 1:0, (0:0),

Bramka:

1:0: Koczerchin 68′

Sędziował: Allard Lindhout (Holandia). Żółte kartki: Gutkovskis 65′ (faul) – Miković 23′ (faul), Čurma 41′ (faul), Štefánik 47′ (faul), Savvídis 83′ (faul), Yusuf 90+2′ (faul). Widzów: 5434.

RKS Raków Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 4.Stratos Svarnas, 24.Zoran Arsenić (kpt), 3.Milan Rundić, 7.Fran Tudor, 66.Giannis Papanikolau, 88.Walerian Gvilia (88′ 55.Szymon Czyż), 30.Władysław Koczerchin (82′ 27.Bartosz Nowak), 11.Ivi López (76′ 17.Mateusz Wdowiak), 23.Patryk Kun (88′ 22.Deian Sorescu), 21.Vladislavs Gutkovskis (75′ 9.Sebastian Musiolik).

Rezerwowi: 26.Xavier Dziekoński – 25.Bogdan Racovitan, 70.Fabio Sturgeon, 71.Wiktor Długosz, 99.Fabian Piasecki.

Trener: Marek Papszun

FC Spartak Trnava: 71.Dominik Takáč – 19.Matej Čurma (46′ 24.Kristián  Koštrna), 2.Lukáš Štetina, 3.Gergely Tumma, 23.Erik Daniel (74′ 22.Alex Iván), 28.Martin Bukata (67′ 17.Jakub Paur), 88.Kyriákos Savvídis, 8.Samuel Štefánik, 29.Martin Mikovič (kpt) (46′ 25.Yusuf Bamidele), 14.Kelvin Boateng, 7.Milan Ristovski (79′ 20.Azeez Oseni).

Rezerwowi: 1.Ľuboš Kamenár – 13.Marek Ujlaky, 21.Patrick Karhan, 26.Sebastian Kóša, 77.Kazeem Bolaji, 91.Dyjan Azevedo.

Trener: Michal Gašparík