Zacięty pojedynek w Częstochowie

BADMINTON

W Hali „Polonia” w Częstochowie odbył się mecz pomiędzy BKS Kolejarz Przemysłówka Częstochowa a UKS Hubal II Białystok. Stawką była pozycja lidera I ligi badmintona. Obie drużyny do tej pory nie zaznały goryczy porażki. Zespół z Częstochowy wyprzedzał w tabeli białostoczan tylko różnicą setów. Obie ekipy grały w osłabionych składach. Z powodu kontuzji w teamie z Częstochowy nie mógł wystąpić Marcin Ociepa, natomiast u przeciwników nie było Mateusza Dubowskiego.

Początek nie zapowiadał wielkich emocji. Pierwszą grę wygrała Kinga Rudolf, która w dwóch setach pokonała Urszulę Onichimiuk 21/13, 21/17. Również drugi mecz, bez problemów, zwyciężył Maciej Ociepa pokonując Michała Śmiłowskiego 21/11, 21/17. Sygnałem ostrzegawczym dla częstochowian powinien być mecz trzeci, w którym para z Częstochowy Kinga Rudolf/Agata Stelmaszczyk, co prawda wygrała, ale w trzech setach 21/19, 16/21, 21/14 z parą Ewa Klepacka/Urszula Onichimiuk. Prowadząc w meczu 3:0 wydawało się, że pokonanie drużyny z Białegostoku to formalność. Jednak kolejne dwa pojedynki padły łupem drużyny przeciwnej. W trzysetowym starciu, po trzech kwadransach gry i dramatycznej końcówce, Adam Sowa uległ Bartoszowi Klimowiczowi 12/21, 21/19, 21/23. Również w trzech setach uległ debel częstochowski Maciej Ociepa/Paweł. Wynik 15/21, 21/16, 19/21. dla pary Konrad Baranowski/Michał Śmiłowski. Gra mieszana miała zadecydować czy drużyna gości uratuje jeden punkt. Wygrała para częstochowska Sowa/Stelmaszczyk 21/19, 21/19 zapewniając drużynie zwycięstwo 4:2.

Po trzech kolejkach liderem I ligi grupy południowo-zachodniej jest drużyna z Częstochowy.