Wyślij kartkę na Święto Niepodległości


Od 7 do 15 listopada potrwa tegoroczna edycja akcji „Mamy Niepodległą!”. W jej ramach można będzie wysłać specjalną (darmową) pocztówkę upamiętniającą Narodowe Święto Niepodległości. Do składania życzeń Niepodległej zachęcają również częstochowscy harcerze.

 

W związku z akcją, od 7 do 15 listopada, przed Miejskim Centrum Informacji Turystycznej (Aleja Najświętszej Maryi Panny 65, godz. 9.00 – 17.00) zostaną wystawione stojaki, z których będzie można pobrać darmową pocztówkę z nadrukowanym znaczkiem. Można ją później wypełnić życzeniami i przesłać bliskim z dowolnego punktu pocztowego. Wysyłka również jest bezpłatna (liczba pocztówek ograniczona).

Częstochowa po raz kolejny włączyła się do akcji „Mamy Niepodległą!”, którą organizuje Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Więcej o akcji na stronie: https://muzeumpilsudski.pl/mamy-niepodlegla/

AKCJA HARCERZY

Jak co roku, w celebracji Święta Niepodległości wezmą udział częstochowscy harcerze – jednak tym razem w nieco innej formie. W związku z obostrzeniami niemożliwe będzie osobiste uczestnictwo w wydarzeniach związanych z 11 listopada. Dlatego częstochowski Hufiec ZHP zachęca wszystkich do złożenia osobistych życzeń dla Niepodległej. Aby to zrobić, wystarczy – jednym słowem – napisać na kartce, czego życzymy Niepodległej, a następnie zrobić zdjęcie z kartką i wysłać na adres hufiec@czestochowa.zhp.pl (do 10 listopada). Kartkę z życzeniami można wykonać samodzielnie, bądź skorzystać z gotowego szablonu (dostępny w załączniku). Przesłane zdjęcia zostaną opublikowane 11 listopada na facebookowym profilu Hufca ZHP.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *