Norwid liderem tabeli na koniec roku!


Na ten moment – od dłuższego czasu – czekali sympatycy częstochowskiej siatkówki, a zwłaszcza klubu Exact Systems Norwida. „Błękitno-Granatowym” w końcu udało się zająć pozycję lidera tabeli Tauron 1. Ligi. Dokonali tego m.in. za sprawą zwycięstwa w ramach 15. kolejki spotkań tych rozgrywek z Legią Warszawa 3:1 na własnym terenie w minioną środę (21 grudnia 2022 r.).

Spotkanie nie najlepiej jednak zaczęło się dla Norwida, który przegrywał z „Legionistami” na początku inauguracyjnej partii 2:4. Częstochowianie szybko jednakże przejęli inicjatywę na boisku. Pomogła w tym przede wszystkim postawa Krzysztof Gibka, Daniela Popieli oraz Bartosza Schmidta, dzięki czemu przewaga gospodarzy wynosiła najpierw trzy (10:7), a potem pięć punktów (13:8). Przyjezdni podjęli jeszcze walkę. Zdołali zbliżyć się nawet na dwa „oczka” do częstochowskiego zespołu (19:17 dla miejscowych). Tak czy inaczej w końcówce pierwszej części starcia podopieczni Leszka Hudziaka zachowali więcej zimnej od oponentów i dość pewnie wygrali 25:20.

W drugiej odsłonie gracze Norwida nadal kontrolowali sytuację na boisku. As serwisowy Mateusza Borkowskiego dał im prowadzenie 4:1. Jednak warszawianie nie zamierzali odpuszczać. Udowodniały to skuteczny blok Kamila Leliwy i ataki Michała Gawrzydka. Po drugiej stronie siatki o sobie dawał znać z kolei Damian Kogut, który poderwał swoich kolegów z ekipy miejscowych do gry. Ponadto gospodarze skrzętnie wykorzystywali serie błędów rywali. To wszystko złożyło się na tryumf drużyny z „dziewiątką” w herbie 25:19.

Trzeci set początkowo miał zacięty przebieg, trwał pojedynek punkt za punkt. Ale po chwili na tablicy świetlnej widniał rezultat 8:6 na rzecz Legii. Siatkarze pod wodzą Krzysztofa Wójcika zwiększali swoją przewagę niemal z każdą akcją. Dużą rolę odgrywali tutaj Kacper Bobrowski i Paweł Szczepaniak. Norwid zaś nie przypominał tego z teamu z dwóch poprzednich partii. Częstochowianie często mylili się w ataku. Co prawda równorzędną rywalizację z przeciwnikami próbował nawiązać Rafał Sobański, lecz bez wsparcia pozostałych zawodników był bezradny. Tym samym zwyciężył zespół ze stolicy Polski 25:21.

Taki obrót spraw mobilizująco podziałał na „Błękitno-Granatowych”, którzy szybko objęli prowadzenie w czwartej odsłonie (6:3). W odpowiedzi goście doprowadzili do wyrównania (10:10). Następnie – zwłaszcza dzięki tercetowi Kogut-Borkowski-Sobański – znów dominacja Exact Systems Norwida trwała w najlepsze. Ekipa prowadzona przez trenera Hudziaka nie wypuściła już szans z rąk i pokonała w tym secie warszawską Legię 25:19.

Exact Systems Norwid CzęstochowaLegia Warszawa 3:1 (25:20, 25:19, 21:25, 25:19)

Norwid: Kowalski, Borkowski, Popiela, Schmidt, Kogut, Gibek, Takahashi (libero) oraz Kryński, Sobański, Biliński

Legia: Szewczyk, Romanutti, Bobrowski, Szlęzak, Akala, Leliwa, Tomczak (libero) oraz Sumara, Janus, Szczepaniak, Gregorowicz, Gawrzydek

Norbert Giżyński

Foto. Grzegorz Przygodziński

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *