SIATKÓWKA. Wygrana AZS Częstochowa w olsztyńskiej hali

W piątek 16. października w tłumnie wypełnionej olsztyńskiej hali sportowej rozegrany został mecz siatkówki pomiędzy drużynami występującymi w Plus Lidze AZS Częstochowa, a MKS Będzin.

Piątkowy sparing od samego początku był bardzo wyrównany i ostatecznie zakończył się wynikiem 3-2 dla zawodników AZS. Tym samym Akademicy zrewanżowali się Będzinianom za sparingową porażkę, którą ponieśli tydzień temu.
Mecz lepiej rozpoczęli będzinianie, którzy w pierwszym secie uzyskali kilka punktów przewagi nad rywalami i utrzymali je do końca seta. Druga i trzecia odsłona spotkania należała już do częstochowian, lecz do samego końca mocno walczyli o każdy punkt.
Do wyrównania podopieczni Tomasza Wasilowskiego doprowadzili w czwartym secie, a o wygranym pojedynku na korzyść częstochowskiego zespołu zadecydował tie-break.
AZS Częstochowa – MKS Będzin 3:2 (19:25, 25:21, 25:19, 21:25, 15:11)
AZS Częstochowa: Redwitz, Wawrzyńczyk, Szalacha, Bandero, Szymura, Buniak, Stańczak (libero) – Polański, Kowalski, Lipiński.
MKS Będzin: Lipiński, Piotrowski, Batchkala, Warda, Żuk, Pawliński, Kaczmarek (libero) – Gaca, Oczko, Laane, Kamiński.

Między setami publiczność miała okazję zobaczyć pokaz zespołu cherleaderek z Gimnazjum im. K. Karlińskiego w Olsztynie Organizatorami meczu byli: Gmina Olsztyn, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zarząd AZS Częstochowa.