Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych – Żagań 2016

Przez dwa dni w Żaganiu ( 19-20.03 ) na historycznych trasach przebiegających przez tereny obozu Stalag Luft III gdzie miała miejsce słynna „Wielka Ucieczka” pokazana później w znanym amerykańskim filmie najlepsi polscy biegacze rywalizowali w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych. W zawodach tych uczestniczyli również zawodnicy CKS Budowlani Częstochowa.

Świetnie zaprezentowała się Weronika Rydz w kategorii juniorek młodszych. Na dystansie 3 km uplasowała się na 4 miejscu. Zawodniczka naszego klubu pobiegła bardzo odważnie. Na trudnej błotnistej trasie pobiegła bardzo mądrze taktycznie. Bez żadnego respektu do bardziej utytułowanych rywalek. Do podium zabrakło jej zaledwie 1 sekundy. Siostra Weroniki Marta Rydz pobiegła tym razem dystans 2 km i też udowodniła, że należy do ścisłej czołówki biegaczek w Polsce zajmując 6 miejsce w najliczniej obsadzonym biegu. Debiutująca w Mistrzostwach Polski Zuzanna Kula też poradziła sobie doskonale i na tak trudnej trasie na dyst. 3 km uplasowała się na 31 miejscu. Zdobyte indywidualnie punkty pozwoliły naszym dziewczętom uplasować się na trzecim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej.
W kategorii seniorów reprezentowali nasz klub : Sylwia Ślęzak i Szymon Kotyla. W rywalizacji z najlepszymi biegaczami w Polsce Sylwia na dystansie 5 km zajęła 10 miejsce, a Szymon po pokonaniu 10 km uplasował się na 15 pozycji.