Polskie Radio – poleca


“Zombi” to debiutancka płyta Wake Up Giant – warszawskiego tria z przesłaniem – ostrzeżeniem muzyków przed życiem tylko w sieci.

Słoneczny rock and roll, przy którym fale we Władysławowie i Chałupach dorównują tym z Waikiki , a zabawa po udanym surfowaniu kończy się później niż zaczyna nowy dzień.

Zombi to bezlitosny i bezrozumny żywy trup, ale złowieszczy tytuł płyty jest tak naprawdę wołaniem o przebudzenie i czerpanie radości z życia, uwolnienie się z oplatających nas – dosłownie i metaforycznie – kabli, telefonów, tabletów i laptopów. Dla członków warszawskiego tria – po godzinach fanatyków wysokiej fali – motywacją do tworzenia (i głównym motywem albumu) była i jest ucieczka od technologii do człowieczeństwa, natury i… surfingu.

– Za każdym razem, gdy wspólnie gramy, to tak, jakbyśmy przyzywali jakąś nieposkromioną energię, coś na kształt człowieka o zdwojonej sile, coś co przesuwa ściany, sufit i nasze kończyny. To coś, czego nie potrafimy nazwać, ale wszyscy czujemy, że dzieje się coś wyjątkowego. Chcemy się tym dzielić i przywoływać tą energię u innych. Kto wie, może słuchając nas, ktoś uderzy w stół, przebije się przez ścianę lub zrobi coś, co od dłuższego czasu uważał za niemożliwe – deklarują muzycy, ukrywający się pod pseudonimami Paul (śpiew i gitary), Banan (perkusja) i Czipis (gitara basowa).

Muzyka Wake Up Giant to propozycja dla tych, którzy lubią, żeby było głośno, kolorowo i przebojowo. Stąd melodyjne partie wokalne, porywające gitarowe riffy i pełna witalności praca sekcji rytmicznej. Każda z pięciu piosenek została zarejestrowana w dwóch wersjach językowych: po polsku i po angielsku, z intencją, by rock and roll znad Wisły i spod Władysławowa zainteresował fanów – nie tylko surfowania! – na całym świecie.

Partnerem nadchodzącego albumu jest promotor Surf kultury: Chałupy 6.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *