Dzień dobra w Częstochowie


W Dniu Miłosierdzia, 23 kwietnia, Caritas w całej Polsce zorganizował spotkania i festyny pod nazwą Dzień Dobra. Także w Częstochowie odbyła się specjalne wydarzenie, w którym na zaproszenie ks. Marka Batora, dyrektora Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, uczestniczył wicewojewoda śląski Robert Magdziarz . Wicewojewoda dołączył do wspólnej modlitwy o pokój oraz podziękowań dla wolontariuszy zaangażowanych w niesienie pomocy.

– Ksiądz Marek otworzył swoje drzwi dla sierot z pogrążonej wojną Ukrainy. Opieka nad sierotami to coś szczególnego, wymaga dodatkowej troski i zaangażowania, za co w Dniu Miłosierdzia chciałbym podziękować. Wielkie Bóg zapłać za pomoc, za organizację i opiekę w tych trudnych chwilach dla naszych przyjaciół z Ukrainy. Nie omieszkam podkreślić, że ta działalność – podstawowa dla naszych mieszkańców regionu i Częstochowy – daje pomoc głodnym i biednym. To jest fundament częstochowskiego Caritasu. Ale serce księdza Marka jest tak szerokie i pozwala przygarnąć naszych braci ze wschodu. Życzę Państwu dużo zdrowia, wszystkiego dobrego – powiedział wicewojewoda Magdziarz.
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego ks. Marek Bator, podkreślił, że szczególne modlitwy kierowane są za pogrążoną w wojnie Ukrainę, ale także za nasz region dotknięty wypadkami w śląskich kopalniach. Miłosierdzie Boże niech wszystkich ogarnia.
W wydarzeniu wzięli udział także radni, w tym radni PiS Monika Pohorecka, jednocześnie wiceprezes Spółki Skarbu Państwa Jurajski Agro Fresh Park, który wsparł organizację imprezy.
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *