W Poczesnej zorganizowano patriotyczne ognisko z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości


W czwartek 10 listopada w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej przy ognisku wyśpiewano wspólnie z “Kwiatami Jesieni” i przy akompaniamencie Grzegorza Leonarcika najpiękniejsze pieśni, które zagrzewały naszych Rodaków do walki o niepodległość ponad 100 lat temu.

Wydarzenie odbyło się w przededniu 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego wieczoru wybrzmiały utwory, które zostały napisane w momentach trudnych, przełomowych dla Polaków takich, jak powstańcze zrywy czy I i II wojna światowa. Publiczność usłyszała m.in.: “My, pierwsza Brygada – Legiony”, “Przybyli ułani”, “Jak długo na Wawelu…”, czy “Płynie Wisła”.

Na zakończenie Wójt Gminy Poczesna – Krzysztof Ujma zaprosił na gminne uroczystości Święta Niepodległości oraz podziękował Zespołowi Śpiewaczemu “Kwiaty Jesieni” za kultywowanie tradycji i za wieczór, który był podróżą przez ostatnie 100 lat historii Polski. W jego trakcie można było usłyszeć utwory, które towarzyszyły Legionom Polskim, walczącym żołnierzom i cywilom broniącym stolicy w powstaniu warszawskim. Nie zabrakło piosenek, które dodawały nadziei walczącym z totalitarną władzą, a także tych, które towarzyszyły chwilom radosnym. Ideą ogniska było opowiedzenie naszej historii poprzez pieśni i piosenki, ponieważ nie ma języka bardziej uniwersalnego niż muzyka.
źródło: Urząd Gminy Poczesna
MS
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *