Sensacja w Polkowicach!

“Trzynastka” szczęśliwa dla rezerw Rakowa Częstochowa! Podopieczni Michała Pulkowskiego w sobotę, 21.października br. pokonali na wyjeździe spadkowicza z drugiej ligi – Górnika Polkowice, 2:1 w trzynastej serii gier o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej!

“Zielono – Czarni” jeszcze w ubiegłym sezonie występowali w drugiej lidze, jednak na zakończenie poprzedniej kampanii zajęli piętnastą lokatę i tym samym spadli do trzeciej ligi, grupy trzeciejCo ciekawe drużynie Górnika Polkowice do utrzymania zabrakło zaledwie…dwóch punktów!

Gospodarze sobotniego pojedynku od samego początku spotkania przeważali, jednak ich przewaga nie przełożyła się na zdobycie choćby jednej bramki i pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Za to bramki padły w drugiej części spotkania. Najpierw w 51.minucie na listę strzelców wpisał się zawodnik drugiego zespołu Rakowa Częstochowa, Szymon Zielonka który który pokonał Alana Madalińskiego.

Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu w 67.minucie meczu, kiedy to Kacpra Bieszczada zdołał pokonać wychowanek Zagłębia Lubin, Jakub Ryś. Jednak ostatnie słowo w tej potyczce należało do rezerw “Czerwono – niebieskich”, którzy za sprawą trafienia w 79.minucie Tomasza Walczaka zdobyli jak się później okazało, trzy punkty!

Były zawodnik Rakowa II Częstochowa a obecnie piłkarz Górnika Polkowice, Kamil Chiliński znalazł się poza kadrą meczową na to spotkanie.

Tym samym Raków II Częstochowa pokonał na wyjeździe Górnika Polkowice, 2:1 w spotkaniu trzynastej serii gier o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Częstochowianie po tym meczu mają na swoim koncie dziewięć punktów.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod batutą Michała Pulkowskiego rozegra w sobotę, 28.października br. O godzinie 12:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” rywalem będzie spadkowicz z drugiej ligi i obecnie wicelider trzeciej ligi, grupy trzeciejWKS Śląsk II Wrocław. Tekstową relację Live z tego meczu przeprowadzi oficjalny profil Gazeta Częstochowska LIVE na Facebook-u.

21.10.2013, g.15:00: Polkowice (Stadion Miejski):

KS Górnik Polkowice – RKS Raków II Częstochowa 1:2, (0:0),