Wysoka porażka w Bytomiu – Miechowicach

Raków II Częstochowa przegrał aż 1:5 z GKS-em Jastrzębiem Zdrój w swoim czwartym spotkaniu towarzyskim podczas przerwy zimowej. Mecz kontrolny z obecnie dziewiątym zespołem eWinner 2.Ligi został rozegrany na bocznym boisku KS Silesii Miechowice – Bytom.

Nominalni gospodarze sobotniego (11.lutego br.) spotkania objęli prowadzenie już w 9.minucie, kiedy to Oskara Kubika, strzałem głową pokonał Przemysław Lech. Następnie w 25.minucie wynik na 2:0 podwyższył dla jastrzębian zawwodnik testowany, którego personalia są okryte tajemnicą. Podopieczni Grzegorza Kurdziela gola na 3:0 zdobyli w 28.minucie, kiedy to strzałem z “wapna” Oskara Kubika pokonał Daniel Stanclik.

Częstochowianie natomiast w 44.minucie zdobyli jak się później okazało tylko honorowego gola, kiedy to Michała Antkowiaka pokonał Przemysław Oziębała. W drugiej części meczu na listę strzelców dwukrotnie pisał się Kacper Zych. Wychowanek LKS Kończyc Małych golkipera Rakowa II Częstochowa pokonał w 78 i 82.minucie, kiedy to ustalił wynik meczu.

Tym samym Raków II Częstochowa przegrał na wyjeździe z GKS-em Jastrzębiem Zdrój 1:5 w swoim czwartym spotkaniu towarzyskim podczas przerwy zimowej. Kolejny mecz towarzyski podopieczni Tomasza Kuźmy rozegrają w środę, 15.lutego br.

Wówczas na wyjeździe zmierzą się z KS Unią Dąbrowa Górnicza. Dąbrowianie to obecnie piąty zespół rozgrywek czwartej ligi, grupy pierwszejSpotkanie z KS Unią Dąbrowa Górnicza zostanie rozegrane na Stadionie Sportowym w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Marii Konopnickiej 29. Początek meczu wyznaczono na godzinę 17:00Pojemność stadionu wynosi 1000.miejsc.

5:1: Zych 82′

GKS Jastrzębie – Zdrój: (I połowa): Michał Antkowiak – Bartosz Boruń, Sebastian Golak (17′ Piotr Jakubowski), Jewhenij Zacharczenko, Krystian Mucha, Dariusz Kamiński, Przemysław Lech, João Luís Araújo Guilherme „João Guilherme”, zawodnik testowany 1, Daniel Stanclik, Szymon Gołuch. (II połowa): Grzegorz Drazik – Dominik Kulawiak, Piotr Jakubowski (60′ Sebastian Golak), Nataniel Wybraniec, Dawid Witkowski, Kōki Togitani, Kamil Jadach, Daniel Szymczak, Dominik Klimkiewicz, Farid Ali, Kacper Zych. Trener: Grzegorz Kurdziel.

RKS Raków II Częstochowa: Oskar Kubik – Łukasz Furtak, Oliwier Kucharczyk, Szymon Rygiel, Piotr Malinowski (46′ Łukasz Mazurek), Przemysław Oziębała, Szymon Zielonka, Hubert Tylec, Tobiasz Kubik, Patryk Malamis, zawodnik testowany 1. Trener: Tomasz Kuźma.