Skąpe dary dla Iranu


Rozmowa z Arletą Kasztelan, zastępcą dyrektora Śląskiego Zarządu Okręgowego PCK w Katowicach.

Rozmowa z Arletą Kasztelan, zastępcą dyrektora Śląskiego Zarządu Okręgowego PCK w Katowicach.
– PCK zorganizował akcję pomocy dla ofiar trzęsienia ziemi w Iranie. O co najczęściej prosi PCK, by pomóc ofiarom?
– Obecnie najważniejsze jest zapewnienie sprzętu ratowniczego, opieki medycznej, schronienia oraz wsparcia psychologicznego dla ludzi. Poszukujemy hurtowni i producentów: namiotów, plandek, śpiworów, koców, grzejników naftowych i sprzętu kuchennego, którzy mogliby pomóc ofiarom. W obliczu skali strat Iran zaapelował o wsparcie międzynarodowe.
– Czy zgłaszają się do państwa osoby chcące pomóc poszkodowanym?
– Muszę powiedzieć, że odzew jest bardzo znikomy. Społeczeństwo częstochowskie niezbyt chętnie przyłącza się do akcji. Jak do tej pory zgłosiły się trzy osoby, które wpłaciły w sumie 200 zł. Ponadto jedna z firm częstochowskich przekazała łóżko turystyczne. Zgłosiła się również pani, która przekazała namiot.
– W jaki sposób można przekazywać pieniądze i potrzebny sprzęt?
– Otworzone zostało specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze: PKO S.A. IIO/Częstochowa, nr konta: 10701151-1687-22210100 z dopiskiem “Trzęsienie ziemi w Iranie”, można również dokonać wpłat na poczcie, bez prowizji. Ponadto bezpośrednie wpłaty przyjmowane są również we wszystkich placówkach PCK oraz w kasie Zarządu Rejonowego PCK w Częstochowie, ul. Waszyngtona 47a, tel. 324-77-58.

eMKa

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *