Gazeta Częstochowska LIVE: RKS Raków Częstochowa – KKS Lech Poznań

Witamy bardzo serdecznie ze Stadionu przy ulicy Limanowskiego 83, gdzie już od godziny 17:30 początek spotkania 23.Kolejki spotkań o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy, w którym Raków Częstochowa będzie podejmował poznańskiego Lecha.

‘ Na płycie głównej stadionu przy ulicy Limanowskiego 83 trwa rozgrzewka obydwu drużyn. Dzisiejsze spotkanie będzie sędziował Pan Szymon Marciniak z Płocka.

‘ Obydwie drużyny już zeszły do szatni i o godzinie 17:30 początek spotkania 23.serii gier w którym Raków Częstochowa będzie podejmował Lecha Poznań.

1′ Rozpoczęli! // Raków – Lech 0:0

4′ Rzut wolny dla Rakowa, faulowany Tudor a żółtą kartką napomniany Gurgul // Raków – Lech 0:0

8′ Żółtą kartką napomniany Svarnas // Raków – Lech 0:0

8’ Nad bramką Kovacevicia uderzał Milić. Jak na razie oglądamy, szybki mecz na Limanowskiego // Raków – Lech 0:0

14′ Mamy prowadzenie dla gospodarzy! Gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobywa Nowak! // Raków – Lech Poznań 1:0

20′ Kontratak gości, piłka trafia do Hoticia ten podcina futbolówkę i mija Ona bramkę Kovacevicia // Raków – Lech 1:0

21′ Żółtą kartką napomniany Drachal // Raków – Lech Poznań 1:0

24′ Strzał Tudora z rzutu wolnego wysoko ponad bramką Mrozka // Raków – Lech Poznań 1:0

26′ Ależ piękny rajd Berggrena, który płaskim strzałem w długi róg podwyższa prowadzenie gospodarzy! // Raków – Lech Poznań 2:0

29′ Dośrodkowanie Pereiry w pole karne gospodarzy i piłkę bez problemu łapie Kovacević // Raków – Lech Poznań 2;0

30′ Żółtą kartką napomniany Crnac // Raków – Lech Poznań 2:0

33′ Dośrodkowanie Otieno do Crnaca, ten główkuje ale prosto w obrońcę gości // Raków – Lech Poznań 2:0

37′ Gospodarze podwyższają prowadzenie! Berggren po rykoszecie pokonuje Mrozka! Raków – Lech Poznań 3:0

40′ Żółtą kartką napomniany Marchwiński // Raków – Lech Poznań 3:0

45′ Strzelał Drachal i broni Mrozek // Raków -Lech Poznań 3:0

45+1′ Koniec pierwszej części spotkania. Raków Częstochowa prowadzi z Lechem Poznań, 3:0!

‘ Kolejne ligowe spotkanie podopieczni Dawida Szwargi rozegrają w sobotę, 9.marca br. O godzinie 17:30 Raków Częstochowa zmierzy się z Puszczą Niepołomice w ramach 24.Kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Cracovii przy ulicy Kałuży 1. Tekstową relację przeprowadzi Gazeta Częstochowska na oficjalnej stronie internetowej.

46′ Poczwórna zmiana  w drużynie gości, na boisko wchodzą Ba Loua, Szymczak, Czerwiński i Blazić, którzy zmieniają Pereirę, Milicia, Hoticia i Velde

46′ Początek drugiej części spotkania // Raków – Lech Poznań 3:0

48′ Na bramkę Mrozka strzelał Crnac, piłka odbija się jeszcze od jednego z obrońców gości i mamy rzut rożny // Raków – Lech Poznań 3:0

57′ Strzelał Nowak ale piłka ląduje w “koszyczku Mrozka // Raków – Lech Poznań 3:0

59′ Nad bramką gospodarzy uderzał Marchwiński // Raków – Lech Poznań 3:0

62’ Ależ bomba Kochergina! Z najwyższym trudem broni Mrozek, który wyciąga się jak struna! // Raków – Lech Poznań 3:0

69′ Gospodarze zdobywają czwartego gola, Tudor zakręcił Ba Louą, podaje piłkę do Nowaka, a ten z najbliższej odległości pokonuje Mrozka! “Kolejorz” na “łopatkach”! // Raków – Lech Poznań 4:0

72′ Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy, na boisko wchodzą Jean Carlos Silva Rocha i Yeboah, którzy zmieniają Otieno i Drachala // Raków – Lech Poznań 4:0

‘ Dzisiejsze spotkanie ogląda komplet, 5500 widzów

81′ Ostatnia zmiana w drużynie gości, Andersson, który zmienia Gholizadeha. Natomiast w drużynie Rakowa, Zwoliński zmienia Nowaka // Raków – Lech Poznań 4:0

86′ Niedokładne podanie Yeboaha do Zwolińskiego i piłkę w ostatniej chwili na rzut rożny wybija jeden z obrońców “Kolejorza” // Raków – Lech Poznań 4:0

90′ Podwójna zmiana w drużynie gospodarzy, na boisku pojawia się Pestka i Barath, którzy zmieniają Svarnasa i Kochergina // Raków – Lech Poznań 4:0

90′ Arbiter główny Pan Szymon Marciniak dolicza co najmniej dwie minuty // Raków – Lech Poznań 4:0

90+2’ Koniec meczu! Raków Częstochowa pokonuje Lecha Poznań 4:0!