Remis “młodzieżówek” Polski i Węgier

Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 21, zremisowała u siebie 1:1 ze swoimi rówieśnikami z Węgier w meczu ósmej kolejki grupy B eliminacji mistrzostw Europy, które w 2023 roku zostaną rozegrane na boiskach Rumunii i Gruzji. Spotkanie z Węgrami zostało rozegrane na Arenie Zabrze.

Gola dla drużyny prowadzonej przez Macieja Stolarczyka zdobył dopiero w czwartej ostatniej minucie meczu strzałem z rzutu karnego, były zawodnik Rakowa CzęstochowaMichał Skóraś. Zawodnik Rakowa Częstochowa,  Reprezentant Polski U-21, Ben Lederman znalazł się poza kadrą meczową na to spotkanie.

Wcześniej prowadzenie dla “Madziarów” uzyskał András Németh, który pokonał Cezarego Misztę w 35.minucie.

Szanse biało-czerwonych na awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy pozostają jednak mocno ograniczone. Sytuacja w tabeli młodzieżowej Reprezentacji Polski jest niezwykle trudna. Polacy na dwie kolejki przed zakończeniem eliminacji tracą sześć punktów do prowadzących Reprezentantów Niemiec i jedno “oczko” do Izraela.

W czerwcu br. Reprezentacja Polski do lat 21 zmierzy się jeszcze na wyjeździe z San Marino (02.06.2022) oraz z Niemcami (07.06.2022) w Polsce.  Natomiast Izraelczycy w tych samych terminach zmierzą się z najsłabszymi w “polskiej grupie” – Łotyszami i San Marino.

Do Finałów MME U-21 awansują zwycięzcy grup oraz jedna drużyna z najlepszym bilansem bramkowym z drugich miejsc!