Wypadek na przejściu dla pieszych, policjanci apelują o ostrożność


Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło 11 kwietnia br. w Częstochowie na ulicy Monte Cassino. Kierujący fordem potrącił na przejściu dla pieszych 76-latka. Senior z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych!

 

 

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 20.00 w Częstochowie w okolicy skrzyżowania ulicy Monte Cassino i Słowackiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów, wynika, że kierujący fordem- 38-letni mieszkaniec Częstochowy, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 76-letniego mężczyznę. Na skutek odniesionych obrażeń, 76-latek został przetransportowany do szpitala. Teraz policjanci z wyjaśniają szczegółowe okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Przypominamy o tym, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, kierujący jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu, albo wchodzącemu na to przejście.

Źródło: Komenda Miejskiej Policji w Częstochowie

Foto: KMP w Częstochowie

DG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *