Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ poszukuje świadków w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego


 

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ w Częstochowie nadzoruje śledztwo prowadzone przez Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przeciwko Sebastianowi Z. podejrzanemu m.in. o przestępstwo sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym w dniu 15 listopada 2021 roku około godziny 19.00 w Częstochowie, w tym spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 

Na wniosek prokuratora w dniu 9 lutego 2022 roku Sąd Rejonowy w Częstochowie przedłużył tymczasowe aresztowanie wobec podejrzanego o kolejne 3 miesiące.

Na podstawie dotychczas zgromadzonego  materiału dowodowego ustalono, że  podejrzany Sebastian Z. w dniu zdarzenia stworzył  zagrożenie w ruchu lądowym kierując samochodem osobowym marki BMW, jadąc od ulicy Sobieskiego i dokonując skrętu w ulicę Aleja Wolności, gdzie następnie kontynuował jazdę w kierunku Alei Jana Pawła II przejeżdżając przez skrzyżowania:
1)    Aleja Wolności/Focha
2)    Aleja Wolności/ Orzechowskiego
3)    Aleja Wolności/ Kopernika
4)    Aleja Wolności/ Plac Rady Europy
5)    Aleja Wolności/ Waszyngtona
6)    Aleja Wolności/ Aleja Najświętszej Maryi Panny
7)    Aleja Tadeusza Kościuszki/ Aleja Najświętszej Maryi Panny.
Z zapisu zabezpieczonych monitoringów miejskich oraz zeznań świadków wynika, że kierujący pokonując powyższą trasę stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego nie ujawnionych w toku śledztwa.
W związku z powyższymi ustaleniami Prokuratura nadal poszukuje świadków zdarzenia, w tym pokrzywdzonych uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych, celem zgłaszania się do organów ścigania.  Jednocześnie prosimy wszystkie osoby, które w dniu zdarzenia nagrywały telefonami komórkowymi przebieg zdarzenia drogowego oraz zachowanie podejrzanego Sebastiana Z. po zdarzeniu, o dostarczanie takich nagrań organom ścigania.
Prosimy o kontakt telefoniczny z Dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie tel. 47 858 12 55, 47 858 12 66.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *