Ma nastąpić koniec ciemności w Częstochowie


MZD w Częstochowie informuje, że dobiega końca proces likwidacji czasowych wyłączeń oświetlenia ulicznego na terenie Częstochowy. W ślad za podpisaniem umowy na dostawę energii elektrycznej z początkiem lipca i tym samym ustabilizowaniu się stawek, które miasto jest zobowiązane płacić za zużycie prądu, postanowiono o sukcesywnym przywracaniu pełnej funkcjonalności oświetlenia ulicznego we wszystkich dzielnicach naszego miasta.

 

Przez kilkanaście miesięcy w godzinach od 1-4 lub 2-5 w Częstochowie nocą wyłączano oświetlenie uliczne na ulicach miasta poza miejscami strategicznymi ze względu na komunikację lub objętymi działaniem monitoringu miejskiego. MZD tłumaczy, że przyczyną ciemności na ulicach miały być ,,drakońskie’ ceny za prąd. Teraz – jak twierdzi MZD – jest lepsza ofert i przez okres wakacji, z uwagi na konieczność manualnego przestawienia oprogramowania każdego z obwodów oświetleniowych, kolejne ulice zyskiwały pełne oświetlenie nocą. Na przełomie lipca i sierpnia ponad 8,5 tys. opraw oświetleniowych zarządzanych przez MZD odzyskało pełną funkcjonalność.

 

Z informacji uzyskanych od zakładu energetycznego wynika, że zdecydowana większość z niespełna 17 tys. pozostających w zarządzie „energetyków” opraw także działa już na pełny wymiar.  Tym samym u progu jesieni, pory z dużo wcześniej zapadającym zmrokiem, mieszkańcy miasta mogą czuć się w każdej z dzielnic bezpieczniej i bardziej komfortowo także w porach nocnych o najmniejszym natężeniu ruchu. Łączna liczba opraw oświetleniowych na terenie Częstochowy wynosi 25 496 sztuk.

 

Podziel się:

2 komentarzy

  • jakoś nie wierzę w koniec ciemności, mnóstwo przejść dla pieszych jest niedoświetlona a nie koszone trawy zasłaniają wyjazdy i skrzyżowania. Czy oni śpią w tym urzędzie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *