Drużynowe mistrzostwa w szachy

7 i 8 maja w Auli Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie odbywały się zawody Drużynowych Mistrzostw Śląska w szachach. W sobotę rozegrano ostatnie trzy rundy i zakończono rywalizację Ligi Okręgowej Juniorów Województwa Śląskiego w 2011 roku.

W gronie 27 sklasyfikowanych drużyn zwycięstwo odniosła drużyna ChTS II Chorzów. Drugie miejsce zajęła drużyna MKSz III Rybnik a trzecie drużyna MUKS Cieszyn.
Udanie zakończyły rozgrywki obie drużyny UKS HETMAN Częstochowa. Zajmując 4 i 8 miejsce bardzo wysoko wspięły się w rankingu, ponieważ rozgrywki rozpoczynały na miejscach 16 i 25.Sześcioro naszych juniorów zdobyło lub podwyższyło swoje kategorie szachowe, a trójka z nich zdobyła medale klasyfikacji indywidualnej: Dominika Puchała medal złoty na szachownicy piątej, Jan Kula medal srebrny na szachownicy pierwszej i Rafał Skalik brązowy na szachownicy drugiej.
W niedzielę rozegrano natomiast zawody Ligi Okręgowej Seniorów. UKS HETMAN Częstochowa – II zajął szóste miejsce. Pełne wyniki dostępne są na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2010/tdr_479/final_standings_teams&6.html
Zakończenie ligowych zmagań seniorów już niedługo. 21 i 22 maja w Ożarowicach odbędzie się ostatnia sesja tych rozgrywek.