MASKPOL zwiększa zatrudnienie i moce produkcyjne


Należący do Grupy PGZ PSO MASKPOL S.A. uruchomił nowy wydział produkcyjny zlokalizowany w Częstochowie na terenie podstrefy KSSE.

 

W nowym dwukondygnacyjnym obiekcie o powierzchni 2162m2 zatrudnienie znajdzie 250 pracowników. Inwestycja w nowy obiekt i jego wyposażenie  w całości MASKPOL sfinansował z własnych środków. W związku z tym, że od kilku lat spółka jest wiodącym dostawcą umundurowania dla Wojska Polskiego, częstochowski wydział produkcyjny będzie zajmować się głównie tym segmentem oferty MASKPOL.

 

 

– Maskpol jest w dobrej kondycji finansowej, generowane zyski przeznacza na inwestycje w moce produkcyjne i nowe technologie. Jest kluczową firmą w systemie zaopatrywania Sił Zbrojnych RP w wyposażenie indywidualne żołnierzy Wojska Polskiego – mówi Prezes Sebastian Chwałek

– Uruchomienie nowego obiektu produkcyjnego w Częstochowie jest jednym z kilku przedsięwzięć inwestycyjnych realizowanych w latach 2023-2024. Kolejnym jest zwiększenie zdolności produkcyjnych w siedzibie spółki w Konieczkach, gdzie realizujemy inwestycje o większym potencjale od projektu w Częstochowie. Produkcja umundurowania jest dla MASKPOL istotnym obszarem działalności. Z uwagi na rosnące potrzeby Wojska Polskiego MASKPOL będzie poszerzać ofertę w segmencie umundurowania i oporządzenia indywidualnego – dodaje Prezes Adam Ogrodnik.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. działa od 1968 roku i w tym roku obchodzi jubileusz 55-lecia. Głównym obszarem działalności spółki są osłony balistyczne w postaci kamizelek i hełmów kuloodpornych. Spółka jest też głównym dostawcą dla wojska sprzętu ochronnego CBRN takiego jak maski czy odzież przeciwchemiczna.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *