Nowe chodniki


Wysokiej Lelowskiej (g. Żarki)

Firma Urbit z Lgoty Murowanej wygrała przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego z Żarek do Wysokiej Lelowskiej na długości 2 km od budynku Szkoły Podstawowej w Żarkach do budynku szkoły w Wysokiej.
Inwestorem jest Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie. Wartość zadania: 612 tys. zł, z tego sumę 260 tys. zł PZD pozyskał w ramach programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadzonego przez Ministra Infrastruktury z wojewodą śląskim. Termin zakończenia budowy chodnika wraz ze ścieżką rowerową ustalono na 15 października tego roku.

I Turowie (g. Olsztyn)
347 metrów długości będzie miał nowy chodnik budowany w miejscowości Turów. Podczas prac wykonana będzie również korekta niebezpiecznego zakrętu.
Całkowity koszt wykonania zadania wynosi 162487 zł. Realizacja projektu podzielona jest na dwa etapy. Etap pierwszy obejmuje budowę 290 m chodnika przy północnej stronie w ulicy Szkolnej. W kolejnym etapie wykonana będzie korekta zakrętu i budowa 57 metrów chodnika wzdłuż ulicy Świerkowej. Zgodnie z umową na realizację prac rozpoczętych 6 sierpnia wykonawcy mają 40 dni kalendarzowych.
Gmina pozyskała niezbędny na wykonanie tej inwestycji teren, przygotowała projekt, finanse zapewnił powiat częstochowski.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *