Rada Społeczna Wojewódzkiego Szpitala w Częstochowie została odwołana


W lutym br. odwołania otrzymali między innymi wojewódzcy radni Prawa i Sprawiedliwości Piotr Bańka i Beata Kocik oraz Krzysztof Janus, były częstochowski radny. Zdaniem radnych procedura odwołania przebiegła niezgodnie z prawem. W tej sprawie złożyli wniosek do Sejmiku.

Zmiany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie są efektem rewolucji politycznej, zaistniałej z powodu nagłego odejścia marszałka Jakuba Chełstowskiego z Prawa i Sprawiedliwości i przejścia do opozycji, czyli PO i PSL. Tym samym władzę w województwie przejęła koalicja PO-PSL. Konsekwencją są kolejne ruchy koalicji PO-PSL. Jednym z nich jest odwołanie z funkcji dyrektora WSS – Zbigniewa Bajkowskiego.

Wcześniej okazało się, że nowym rządzącym w województwie partiom –  PO i PSL – przeszkadzał skład  rady społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. W lutym odwołania otrzymali wszyscy członkowie reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość, między innymi, wojewódzcy radni Prawa i Sprawiedliwości Piotr Bańka i Beata Kocik oraz Krzysztof Janus, były częstochowski radny  PiS. Obecnie w skład rady społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie wchodzą: Marta Salwierak (PO), Stanisław Gmitruk (PSL), Zygmunt Kucharczyk (PO), Norbert Komar (PO) oraz Małgorzata Ziębacz (PO).

Radni PiS złożyli wniosek do Sejmiku Województwa Śląskiego, w którym przedstawiają sprzeczne z prawem ich odwołanie. Wniosek będzie rozpatrywany prawdopodobnie  na posiedzeniu Sejmiku 23 marca br.

Podziel się:

4 komentarzy

  • Karolina pisze:

    Pani Salwierak w ogóle jakaś szybka karierę robi polityczna. Pamiętam ja jeszcze z pierwszych plakatów wyborczych. widać dobra kampania była. ciekawe co robi zawodowo i co tam w CV…..

    Odpowiedz
  • Komentator pisze:

    złe i małostkowe działanie, jak widać zmienić byle by zmienić nagle cała trójka nie nadaje się do pracy….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *